gerb1.gif, 5,3kB

Харьковское отделение Всеукраинской общественной организации инвалидов
"Союз организаций инвалидов Украины"—
общество инвалидов Киевского района

г. Харьков, ул. Мироносицкая, 47, тел./факс:700-49-94, E-mail: hokroi@mail.ru

logotip.gif, 13kB
RUS       UKR       ENG

Мы ждем Вас по адресу:

г. Харьков,
ул. Мироносицкая, 47
Понедельник, четверг-
10:00—15:00
Тел./факс:700-49-94
E-mail: hokroi@mail.ru

mesto.gif, 13kB

О нас

Обратная связь

Напишите нам письмо

Трудоустройствo

Общества инвалидов Киевского района

Харьковский областной центр занятости

Консультация юриста

Харьковская общественная организация незрячих юристов

Библиотека

Чтение на все вкусы

Английский онлайн

Быстрое изучение языка

Экзамен ПДД

Экзамен ПДД в ГАИ Украины с первой попытки!

Полезная информация

Правила приема в хоспис

Налоговая инспекция Киевского района информирует

Налоговая инспекция Киевского района г. Харькова информирует

Інформаційно – довідковий департамент Державної податкової служби України

Телефон 0-800-501-00-7

Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних телефонів

Режим роботи:

8:00 – 20:00

(крім суботи та неділі)

E-mail: idd@sta.gov.ua

(цілодобово)

Чи збільшують оподатковуваний дохід при поповнення рахунку власними грошима?

Ні, при поповненні поточного рахунку власними грошима у фізоособи підприємницьких доходів не виникає. Ця операція – різновид розпорядження фізособою своєю власністю.

Отримали іноземні доходи – задекларуйте їх!

Якщо громадянин України тимчасово працює за кордоном та отримує іноземні доходи, що підлягають оподаткуванню, то сума таких доходів включається до його загального річного оподатковуваного доходу. У такому випадку громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію за наслідками звітного року та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставками 15 чи 17%. В ГУ Міндоходів у Харківській області роз’яснюють, що платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Це можливо за умови, що таке зменшення передбачено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Суму зменшення платник визначає за зазначеними підставами у річній податковій декларації. Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування.

Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти такий податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні. Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Процедуру реєстрації платників ПДВ спрощено

З 25 лютого 2014 року діє нове Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом Міністерства доходів і зборів України від16.01.2014 р. №26 (далі - Положення). У новому Положенні збережені основні процедури та строки реєстрації, перереєстрації та анулювання реєстрації платників ПДВ, що діяли до 1 січня 2014 року. Звертаємо увагу на те, що наказом: - скасовано обов’язок суб’єкта господарювання надавати до контролюючого органу разом із заявою про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування (ф. № 1-РС) витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців; - спрощено процедуру скасування рішення контролюючого органу про анулювання реєстрації платника ПДВ, а саме, контролюючий орган вноситиме до реєстру платників ПДВ відповідний запис про реєстрацію платника ПДВ без подання останнім реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація»; - затверджено форми нових документів (запитів на отримання інформації з реєстру платників ПДВ, витягу та довідки з цього реєстру, журналу анулювання реєстрації платників податку на додану вартість).

На Харківщині активно проходить деклараційна кампания

Про це повідомили  в управлінні  доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління Міндоходів у Харківській області. Так з початку року про свої минулорічні доходи вже повідомили 4,2 тис. громадян області. Загальна сума задекларованих доходів склала  396,2 млн.грн. Серед найактивніших декларантів: ті, хто протягом минулого року отримував спадщину – 875 декларацій на загальну суму більше 119,6 млн.грн. та  надавав нерухомість у, найм (піднайм) – 265 декларацій на загальну суму близько 5,5 млн. грн. Також фахівці нагадали,  що громадяни які  сплачували  кошти протягом 2013 року за навчання, робили внески у недержавні пенсійні фонди, страхували себе або членів сім’ї, перераховували кошти у вигляді пожертвувань або благодійних внесків, всиновлювали дітей, погашали  іпотечний житловий кредит,  переобладнували  транспортні засоби на  використання у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива,  витрачали на оплату допоміжних репродуктивних технологій,  мають право подати декларацію на податкову знижку та отримати повернення частини сплаченого протягом минулого року до бюджету податку на доходи фізичних осіб. На сьогодні, вже подано 744 декларації для отримання податкової знижки. Загальна сума, що підлягає поверненню із бюджету цим громадянам  складає 0,8 млн. гривень. До речі, скористатися правом для отримання податкової знижки можна упродовж всього року.

З початку року Центрами обслуговування платників Слобожанщини надано близько 28 тисяч адміністративних послуг

Майже 48%  з них, кажуть фахівці ГУ Міндоходів у Харківській області, це послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорту громадянина України даних про реєстраційний номер адміністративної картки з державного реєстру фізичних осіб-платників податків (13 462 послуг). Окрім цього, платники активно користуються такими адміністративними послугами, як: видача довідок про відсутність заборгованостей із сплати податків та зборів – 1 049; реєстрація книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 2 275 та реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 1 780. Наразі в регіоні обслуговування платників здійснює 33 центра, в яких надається повний комплекс адміністративних послуг. Окрім цього, у Центрах обслуговування платників можна отримати і адмістративні послуги з питань державної митної справи.

Розпочав роботу електронний сервіс “Реєстр страхувальників”

На веб-порталі Міндоходів запрацював новий сервіс „Реєстр страхувальників”. Відтепер платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта. Інформація з реєстру страхувальників оновлюватиметься щодекадно до 1, 11, 21 числа кожного місяця.

Удосконалено порядок видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок

Відтепер така довідка (форма № 3 ДФ) надається на підставі відомостей з Державного земельного кадастру (за наявності) сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку (раніш її можна було отримати також за містом розташування земельної ділянки) протягом п’яти робочих днів (раніш – у 10-ти денний строк з дня звернення). Крім того, у новій формі довідці передбачено окреме відображення гектарів земельних часток (паїв), виділених в натурі (на місцевості) та з них земельних часток (паїв), виділених в натурі (на місцевості), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються). Слід зазначити, що Порядком видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок та її форми, затвердженим наказом Міндоходів від 17.01. 14 № 32   визначено, що при продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту, саме, копію довідки про наявність у нього земельних ділянок. Довідка видається строком на п'ять років. При цьому оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом позовної давності з дати закінчення дії такої довідки.

Які ставки єдиного податку встановлено для єдинників першої та другої груп?

Для єдинників першої та другої груп ставки єдиного податку прописують у своїх рішеннях сільські, селищні, міські ради у відсотках ( для першої групи – від 1%до 10 % і від 2% для другої групи) від мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового року.

Єдинник другої групи не сплатив податку. Які санкції?

За несплату єдинником першої чи другої групи в установлені терміни (до 20 числа кожного місяця) авансових платежів за єдиним податком Податковим кодексом України передбачено штрафні санкції в розмірі 50% ставки єдиного податку, яку повинен сплатити підприємець. Інших санкцій немає.

Чи буде сплачений єдиний внесок витратами загальносистемника

Так, безумовно. Єдиний внесок, який підприємці сплачують із зарплати своїх найманих працівників, може потрапити до складу витрат підприємця - загальносистемника. Така сама доля очікує й суми єдиного внеску, який підприємці в обов’язковому порядку сплачують за себе.

Коли починати платити аванси з податку на доходи колишньому єдинники?

У термін , що настає у кварталі, у якому подають Податкову декларацію про майновий стан та доходи за перший квартал роботи на загальній системі. Нагадуємо: її потрібно подати протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем кварталу, в якому розпочато роботу на загальній системі.

Куди сплачувати податки після зміни місця проживання?

До взяття на облік у податковій інспекції за новим місцем проживання підприємець незалежно від системи оподаткування , на якій він працює , сплачує податки, збори, здає за ними звітність, а також виконує інші обов’язки платника податків у податковій за попереднім місцем проживання.

Кого єдинники не враховують при підрахунку працюючих

Підраховуючи кількість найманих працівників , що дає право перебувати на єдиному податку, фізособи – єдинники другої й третьої груп враховують лише громадян, які працюють у них за трудовими договорами. При цьому працівників , які перебувають у декреті або відпустці по догляду за дитиною, у розрахунок не беруть.

Паління поза законом. Операція «Акциз - 2014».

Понад 31 тисячі пачок цигарок на загальну суму більше 301,947 тисяч гривень було вилучено з незаконного обігу cпівробітниками ГОВ ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області в ході проведення комплексу широкомасштабних заходів під умовною назвою «Акциз - 2014», у громадян., які здійснювали торгівлю тютюновими виробами без належним чином розміщених марок акцизного збору або без державної реєстрації як суб'єкт господарської діяльності та без ліцензії на право здійснення торгівлі тютюновими виробами та лікеро-горілчаними виробами..

У відношенні громадян складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 164-5 КУпАП за ч.1 ст. 164 КУпАП.

Всі матеріали направлено до районного суду за місцем здійснення правопорушення для прийняття рішення згідно діючого законодавства України.

У рамках загальнодержавної операції «Акциз - 2014» до кінця 2014 року співробітники податкової міліції ГОВ ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області будуть ретельно відстежувати потоки контрабандного ввезення тютюнових виробів в Україну та поводитимуть посилені заходи щодо виявлення та вилучення з незаконного обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

На харківському кордоні виявили тисячу цигарок

На митному пункті пропуску «Козача Лопань» під час проведення митного контролю електропоїзду «Наумівка – Харків» під одним із сидінь на обігрівачі вагону було виявлено поліетиленовий пакет чорного кольору. Як зазначають працівники Харківської митниці, у пакеті знаходились цигарки російського виробництва. Загальна кількість яких – 50 пачок (1000 шт). П’ять блоків «лиходійок з фільтром» в Харків намагався ввезти 26-річний росіянин. Працівники митниці розповідають, що під час усного та письмового декларування чоловік заявив, що крім особистих речей нічого не переміщує. Проте після «знахідки» відпиратися не став та визнав - цигарки належать йому. Всі тютюнові вироби вилучені та передані на зберігання. Їх вартість наразі додатково встановлюється. Нагадаємо, що за правилами МКУ на митну територію України дозволено ввозити не більше 200 цигарок (10 пачок або 1 блок).

Форму декларації з податку на прибуток доповнено новим додатком ЦП

Наказом Міністерства доходів і зборів від 30.12.2013 №872 затверджена форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Форма декларації доповнена, зокрема, новим додатком ТЦ, в якому платником податку відображається "Самостійне, пропорційне та/або зворотне коригування податкових зобов'язань платника податку для цілей трансфертного ціноутворення". Зазначений додаток подається якщо при здійсненні контрольованих операцій платник застосував ціни, які не відповідають рівню звичайних цін, в результаті чого виникло заниження податкового зобов’язання. Доходи, отримані в результаті такого коригування відображаються в рядках 03.28 ТЦ та 03.29 ТЦ додатка ІД, витрати – в рядках 06.4.41 ТЦ та 06.4.42 ТЦ додатка ІВ.

Понад 8000 пачок цигарок було вилучено cпівробітниками оперативного відділу ДПІ у Київському районі м. Харкова

Понад 8000 пачок цигарок на загальну суму більше 68 тисяч гривень було вилучено з незаконного обігу cпівробітниками ГОВ ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області в ході проведення комплексу широкомасштабних заходів під умовною назвою «Акциз - 2014», у громадянина А., який з торгівельного лотка за адресою: біля ст. метро Пролетарська здійснював торгівлю тютюновими виробами без належним чином розміщених марок акцизного збору.

У відношенні гр. А. складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 164-5 КУпАП.

Вищевказані матеріали направлено до районного суду за місцем здійснення правопорушення для прийняття рішення згідно діючого законодавства України.

У рамках загальнодержавної операції «Акциз - 2014» до кінця 2014 року співробітники податкової міліції ОВ ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області будуть ретельно відстежувати потоки контрабандного ввезення тютюнових виробів в Україну та поводитимуть посилені заходи щодо виявлення та вилучення з незаконного обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Нові марки акцизного збору вступили в силу

Фахівці відомства нагадують, що з 1 січня 2014 року набув чинності Закон України від 19.12.2013 р. №713-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків”. Даним законом передбачено збільшення з 1 березня 2014 року ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої із 49,49 грн за 1л 100% спирту до 56,42 грн за 1 л 100% спирту. Таке нововведення вплине на зміну суми акцизного податку з одиниці маркованої продукції, тобто на збільшення суми акцизного податку зазначеної на акцизній марці, якою маркується горілчана продукція. Раніше, акцизний податок з однієї пляшки горілки місткістю 0,5 л із вмістом спирту етилового 40 % становить 9,898 грн., то за новою ставкою – 11,284 грн., що більше на 1,39 грн. У зв’язку зі зміною ставок акцизного податку підприємства, які виробляють алкогольні напої, зобов’язані станом на 01.03.2014 р. провести інвентаризацію марок акцизного податку. Замовлення марок акцизного податку на березень і в подальшому для маркування алкогольних напоїв виробники повинні здійснювати з врахуванням нової ставки акцизного податку. Інвентаризація марок акцизного податку станом на 01.03.2014 року буде здійснюватись і у продавця марок – Головного управління Міндоходів у Харківській області.

ДПІ у Київському районі: місцевий бюджет поповнився 98,6 млн. грн.

За січень-лютий поточного року платники податків Київського району сплатили  до місцевої скарбниці 98,6 млн. грн. Майже 55% цієї суми надійшло у лютому місяці.  Основними джерелами наповнення місцевого бюджету залишаються податок на доходи фізичних осіб та єдиний податок. Так, податку «з зарплати» протягом двох місяців надійшло близько 70 млн. грн., в той же час, від «спрощенців» отримано 17,5 млн.грн. При цьому, єдиного податку в цьому році в бюджет спрямовано на 2,7 млн. грн.  більше ніж протягом січня-лютого 2013 року. „Цифри говорять самі за себе - суб’єкти господарювання та громадяни району розуміють важливість своєчасної сплати податків. Адже це - стабільне фінансування життєдіяльності місцевих громад”, – зазначають в ДПІ у Київському районі.

Мешканці Київського району продовжують часто отримувати подарунки та спадщину

Про таку тенденцію, кажуть фахівці ДПІ у Київському районі, свідчить кампанія декларування 2014 року. Найчастіше мешканці Київського району декларують кошти отримані у спадщину чи дарунки, реалізації майна, майнових чи немайнових прав. Так, з початку кампанії, громадянами вже задекларовано 29,1 млн. грн., з яких 23,5 млн. грн. – доходи, отримані як дарунки або спадщина. Традиційно, кажуть фахівці відомства, до кампанії декларування залучався Харківський метрополітен. На його найбільш прохідних станціях, таких як «Радянська», «Університет», «Південний вокзал», та Академіка Барабашово» розміщені метролайти на балюстрадах ескалаторів.

Також активно використовуються і зовнішні носії інформації: біля торговельно-розважального комплексу «Караван» розміщено сіти – лайт «Декларуй! Україну будуй!» Нагадуємо, що кампанія декларування доходів, отриманих за минулий рік, триває до 1 травня поточного року. Інформаційно-комунікаційний відділ ДПІ у Київському районі м. Харкова

З якої суми доходу сплачується єдиний внесок фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність?

Відповідно до п. 2 частини першої ст.. 7 Закону України від08.07.2010 р. № 2464 – VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязове державне соціальне страхування» особи, які займаються незалежною професійною діяльністю та отримують дохід від цієї діяльності, за умови ,що вони не є найманими працівниками чи підприємцями, сплачують єдиний внесок з сум доходу ,отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню ПДФО.

Звернення начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Андрія Роздайбіди

Головне управління Міндоходів у Харківській області забезпечує роботу своїх установ у штатному режимі, підтримуючи фінансову стабільність нашої громади та країни в цілому. «Ми висловлюємо готовність брати активну участь у справі побудови демократичної, що поважає права людини, держави. Суверенна і цивілізована Україна - це те, чого всі ми бажаємо і заслуговуємо», - зазначив начальник ГУ Міндоходів у Харківській області Андрій Роздайбіда. Разом з народом України колектив ГУ Міндоходів у Харківській області розділяє скорботу за загиблими на майдані. У такий непростий політичний період, дуже важливо зберегти стабільне наповнення бюджетів, акумуляцію коштів, необхідних для виплати пенсій, стипендій, заробітних плат для працівників бюджетних організацій. «Ми дякуємо всім громадянам та представникам бізнесу, які сумлінно платять податки і збори і тим самим забезпечують фінансування соціальних інститутів, закладів освіти, охорони здоров'я, житло - комунального господарства нашого регіону», - підкреслив Андрій Роздайбіда.

У лютому 2014 року на Харківщині забезпечено надходження майже 75% ЄСВ

Загалом платники Харківського регіону вже перерахували близько 612,0 млн. грн. єдиного соціального внеску. При цьому у січні поточного року надходження ЄСВ склали 780,7 млн. грн., що на 20,0 млн. грн. більше ніж у першому місяці 2013 року. Спілкуючись із представниками мас-медіа, начальник ГУ Міндоходів у Харківській області Андрій Роздайбіда підкреслив, що забезпечення своєчасних надходжень ЄСВ є одним із головних векторів роботи відомства. «Сьогодні органи Міндоходів регіону приділяють максимум  зусиль для того щоб платники єдиного соціального внеску не відчували жодних незручностей при виконанні свого громадського обов’язку. Єдиний соціальний внесок – це джерело пенсій та соціальної допомоги. Ми зробимо все можливо для  того, щоб забезпечити своєчасне фінансування цих виплат»,- зазначив Андрій Роздайбіда. Серед основних новацій, які направлені на покращення обслуговування платників, посадовець окремо виділив можливості суб’єктам господарювання надавати звіти з ЄСВ  в електронному вигляді.

На Харківщині 2066 громадян вже подали декларації про свої доходи

Загалом ними задекларовано близько 106,6 млн. грн. прибутків, отриманих у минулому році. Серед «декларантів» 38 мільйонерів. Згідно із звітами, джерелами їх доходів є – інвестиційний прибуток, продаж нерухомості та інше. Найактивніше про свої доходи звітують ті, хто протягом 2013 року отримували спадщину – 622 декларації,  здійснювали продаж  сільгосппродукції - 538 звітів, надавали в оренду нерухомість та земельні ділянки – 124 декларації. Як зазначив начальник ГУ Міндоходів у Харківській області Андрій Роздайбіда, декларуючи свої доходи, громадянин не лише виконує конституційний обов’язок. Деклараційна кампанія передбачає можливість отримання платником податкової знижки – тобто повернення частини коштів за певними витратами. Так до органів Міндоходів регіону вже звернулося 414 громадян, які подали документи з метою отримання права на податкову знижку. В ГУ Міндоходів у Харківській області нагадують, що для отримання податкової знижки річну декларацію про майновий стан і доходи можна подавати протягом усього поточного року. Для усіх інших декларантів   термін  надання декларації – 1 травня.

На Харківщині вилучили не задекларовану старовинну книгу

Книгу «Потерянный и возвращенный рай» 1903 року видання виявили фахівці митного поста «Козача Лопань» Харківської митниці Міндоходів у потязі «Москва - Сімферополь».

Книгу з ознаками старовини 48-річна співвітчизниця не приховувала: вона знаходилась у господарській сумці над особистими речами громадянки. При усному декларуванні жінка заявила, що не переміщує товари, які підлягають обов’язковому декларуванню, або переміщення яких через митний кордон України заборонено чи обмежено. У книзі пошкоджена палітурка, пошкоджені деякі аркуші, відсутні окремі аркуші (замість них знаходяться білі аркуші з надрукованим сучасним текстом).

Товари з ознаками старовини є обмеженими до переміщення через митний кордон України відповідно до наказу Міністерства культури № 258 від 22.04.2002, та відповідно до Постанови КМУ № 431 від 21.05.2012 підлягають обов’язковому декларуванню.

Книга вилучено, вартість буде встановлена додатково. Складено протокол про порушення митних правил за ст.472 Митного Кодексу.

Строки та способи подання Податкової декларації

Платники податку - фізичні особи, які не є суб’єктами підприємництва, та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність,подають за місцем своєї податкової адреси Податкову декларацію до 1 травня року, що настає за звітним(пп.49.18.4 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу). Граничним строком подання Податкової декларації за 2013 р. є 30.04.2014 р.

До уваги землевласників та землекористувачів!

Міндоходів зареєстровано нові накази:

 • «Про затвердження форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)» від 30.12.13р. №»865;
 • «Про затвердження форми Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку» від 30.12.13р. №864;
Крім того, Мін*юст зареєстрував наказ Міндоходів України «Про затвердження форми акта (довідки) про результати проведення перевірки платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків та зборів під час здійснення контрольованої (их) операції (й) та Вимог до його (її) складення» від 24.12.13р. №843.

Строки подання скарги на постачальника у складі декларації з ПДВ

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПКУ податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв*язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Куди подавати декларації про майновий стан і доходи

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані в 2013 р., передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався. Якщо громадяни у минулому році одержували доходи виключно від податкових агентів, то обов’язок щодо подання річної декларації відсутній. Декларація подається до органу Міндоходів за місцем податкової адреси платника податку, тобто за місцем реєстрації (по паспорту), або місцем переважного проживання громадянина. Термін подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік громадянами, які зобов’язані надати декларацію до 1 травня 2014 року.

Податкова декларація заповнюється платником самостійно

Податкова декларація заповнюється платником самостійно або особою, нотаріально уповноваженою таким платником здійснювати таке заповнення (п.179.5 Кодексу). За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники).

Річна податкова декларація подається громадянами до органу доходів і зборів за місцем реєстрації у термін до 1 травня.

Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2014 року. Сума податкових зобов’язань, донарахована органом доходів і зборів, сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені Кодексом.

Порядок подання річної податкової декларації визначено ст. 179 Податкового кодексу України.

У керівництва ДПІ у Київському районі відбулася зустріч з журналістами

Днями у ДПІ Київського району м. Харкова відбулась зустріч з журналістами.

З журналістами зустрівся в.о. начальника ДПІ у Київському районі м. Харкова Артема Єфремова. Під час зустрічі були розглянуті питання щодо розробки та впровадженням інструментів для стимулювання інвестиційної активності в Україні, зокрема, над оптимізацією структури та кількості податків і зборів. Артем Єфремов обговорював питання щодо зміни структури та скорочення кількості  податків. Це дозволить спростити звітність, скоротити ресурси, що витрачаються на податкове адміністрування.

Крім того, були розглянуті актуальні питання щодо імплементації закону про трансфертне ціноутворення, принципи визначення справедливої ринкової ціни, ситуація із відшкодуванням ПДВ, а також розглядалися варіанти податкових і митних механізмів підтримки  національної економіки, зокрема, у легкій промисловості та ІТ-сфері.

Вкінці зустрічі Артем Єфремов поспілкувався з учасниками зустрічі та відповів на актуальні питання.

Довірою інвесторів не можна нехтувати

Нещодавно відбулось засідання «круглого столу» з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності керівництва ДПІ у Київському районі м. Харкова з керівниками підприємств, які працюють з іноземними інвесторами.

За словами в.о. начальника інспекції Артема Єфремова довірою інвесторів не можна нехтувати, адже – це довгостроковий вклад в національну економіку. Довіра має базуватися на діалозі, на постійному спілкуванні. Органи Міндоходів зобов’язані стати ключовими регуляторами інвестиційного клімату й працювати на налагодження партнерських, довірливих відносин з бізнесом. Надходження до бюджету свідчать про те, що інвестори зацікавлені працювати в Харківській області. На обласному рівні розроблено систему щодо залучення іноземних інвестицій, проводяться тематичні міжнародні інвестиційні форуми, реалізуються проекти цільових  екологічних інвестицій тощо.

Керівники запрошених підприємств, в свою чергу, підкреслили, що інвестиції будуть там, де є перспективи, гарантії, де створюються комфортні умови для розвитку бізнесу.  Потрібно, щоб усі гілки влади та контролюючі органи докладали максимум зусиль для всебічної підтримки підприємств та розвитку інвестиційної привабливості регіону.

Чи потрібно декларувати доходи за відсутності діяльності

Так, безумовно. Підприємці загальносистемними не пізніше 9 лютого поточного року подають до податкової річну декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік незалежно від факту наявності доходів від підприємницької діяльності впродовж нього.

Громадянин зобов’язаний подати у 2014 році податкову декларацію,  якщо протягом звітного 2013 року, зокрема, отримував:

- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

-  доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 137640 грн.);

- іноземні доходи;

- дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

-  дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

-  дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини);

-  дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди від особи, яка не є податковим агентом (крім окремих випадків, установлених пп. 164.2.14 Кодексу).

Реєстрація фізичних осіб за новими правилами

Нещодавно набрав чинності наказ Міністерства доходів і зборів України від 10 грудня 2013 року «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків».  Прийняття цього наказу зумовлене прийняттям Закону України від 04 липня 2013 року № 404 – VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України  у зв`язку з проведенням адміністративної реформи». Зазначеним наказом визначено порядок реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі, обліку осіб які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера, подання заяви про зміну даних, що вносяться до облікової картки, тощо. У Положенні передбачено порядок повідомлення фізичних осіб – суб`єктів персональних даних про мету збору персональних даних у Державному реєстрі.

Близько 7 млн. грн. сплатили спрощенці до державної скарбниці

За січень поточного року платники податків Київського району, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили у бюджет близько 7 млн. грн. єдиного податку. Левова частка цієї суми, а саме 4,6 млн.грн., надійшла від приватних підприємців . Це перевищує надходження за відповідний період минулого року на 0,3 млн.грн.

Юридичні особи, які працюють на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, в свою чергу, сплатили 2,4 млн. грн. відповідного податку. Бюджет отримав додаткових 0,8 млн. грн. порівняно з минулим роком. Тоді підприємства перерахували 1,6 млн. грн.

Слід відмітити, що у 2014 році підприємці можуть вести книгу обліку доходів та витрат в електронному вигляді. Маючи електронний ключ, платники зможуть автоматично заповнювати на підставі даних книги податкову звітність та направляти її в режимі он-лайн до податкового органу.

За останнім соцопитуванням платників податків Київського району, яке постійно відбувається у ЦОП, малий бізнес дуже задоволений позитивними змінами, які поступово відбуваються як у податковому законодавстві, так і в обслуговуванні платників податків.

Тенденція щодо декларування дарунків та спадщини зберігається і в цьому році

У розрізі доходів, які найчастіше декларують мешканці Київського району, і в цьому році зберігається тенденція щодо отриманих у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав. Так, громадянами вже задекларовано 29,1 млн.грн., з яких 23,5 млн.грн. – доходи, отримані як дарунки або спадщина.

Щороку до кампанії декларування залучається Харківський метрополітен. Розміщено метролайти на балюстрадах ескалаторів Харківського метрополітену на найбільш прохідних станціях: „Радянська”, „ Університет», «Південний вокзал» та «Академіка Барабашова»

Активно використовуються і зовнішні носії інформації: біля торговельно-розважального комплексу „Караван” розміщено сіти – лайт „Декларуй! Україну будуй!”

Нагадуємо, що кампанія декларування доходів, отриманих за минулий рік, триває до 1 травня поточного року.

Які форми фінансової звітності повинні подавати платники податку на прибуток разом із річною прибутковою декларацією

Платники податку на прибуток (окрім суб’єктів малого підприємництва) разом із декларацією з податку на прибуток за 2013 рік зобов’язані подати до податкової повний комплект річної фін звітності: баланс (звіт про фінансовий стан), звіт про фінансові результати(звіт про сукупний дохід), звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капіталі примітки до річної фін звітності. Суб’єкти малого підприємництва разом із прибутковою декларацією за 2013 рік повинні надати міндоходівцям скорочену фін звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати.

У якій формі фізоособа – загальносистемник має право завести Книгу?

Книгу можна зареєструвати та вести в традиційному паперовому вигляді або електронному за допомогою комп’ютера та сервісу « Електроний кабінет платника податків» на офіційному порталі Міндоходів.

Скільки Книг завести підприємцю, в якого для продажу товару за готівкою задіяні наймані працівники, а він сам здійснює кілька видів діяльності

Незалежно від кількості видів діяльності або найманих працівників, які приймають готівку від покупців, Книгу заводять тільки одну.

Коли підприємець може починати вести облік у новій Книзі?

Записи підприємцю необхідно робити тільки в Книзі, зареєстрованій у податковій за місцем свого проживання. Реєстрації підлягають обидві форми Книги: паперова та електронна.

Підприємець уніс до Книги неправильні дані. Як виправити неточність?

У Книзі на папері помилковий показник закреслюється. Поряд вноситься правильний запис , який підприємець завіряє своїм підписом. В електронний варіант коригування вносить шляхом додавання рядка з додатним або від’ємним значенням.

Коли сплачують єдиний податок єдинники третьої та п’ятої груп

Єдинники третьої та п’ятої груп розрахунок суми єдиного податку, що підлягає сплаті до бюджету, провадять у податковій декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця. Нарахований податок треба сплатити протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем строку подання декларації.

Чи збільшують оподатковуваний дохід при поповнення рахунку власними грошима?

Ні, при поповненні поточного рахунку власними грошима у фізоособи підприємницьких доходів не виникає. Ця операція – різновид розпорядження фізособою своєю власністю.

Рівень адміністративних послуг платникам податків збільшується

Завдяки впровадженим сервісам Міністерства доходів і зборів платники податків можуть оперативно та безкоштовно отримати довідки, дозволи та свідоцтва. Так, відповідно до наказу Міністерства доходів від 21.10.13 року № 603 „Про порядок організації роботи Головних управлінь Міндоходів із прийняття документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами” Центри обслуговування платників податків здійснюють приймання документів на отримання ліцензій та видачу оригіналів (дублікатів) ліцензій суб’єктам господарювання за місцем провадження торгівельної діяльності.

Також Харківська область включена до пілотного проекту по делегуванню Центрам обслуговування платників податків процедур надання адміністративних послуг з питань митної справи, а саме:

 • Надання дозволу на відкриття та експлуатацію складу тимчасового зберігання;
 • Переоформлення дозволу на відкриття та експлуатацію складу тимчасового зберігання;
 • Зупинення дії дозволу на відкриття та експлуатацію складу тимчасового зберігання за заявою підприємства;
 • Анулювання дозволу на відкриття та експлуатацію складу тимчасового зберігання за заявою підприємства;
 • Надання дозволу на відкриття та експлуатацію митного складу;
 • Переоформлення дозволу на відкриття та експлуатацію митного складу;
 • Зупинення дії дозволу на відкриття та експлуатацію митного складу за заявою підприємства;
 • Анулювання дозволу на відкриття та експлуатацію митного складу за заявою підприємства;
 • Надання дозволу на відкриття та експлуатацію вільної митної зони комерційного або сервісного типу;
 • Переоформлення дозволу на відкриття та експлуатацію вільної митної зони комерційного або сервісного типу;
 • Зупинення дії дозволу на відкриття та експлуатацію вільної митної зони комерційного або сервісного типу за заявою підприємства;
 • Анулювання дозволу на відкриття та експлуатацію вільної митної зони комерційного або сервісного типу за заявою підприємства

Cтавка ПДФО, яка залежить від розміру отриманого доходу

Згідно з п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу залежно від розміру бази оподаткування ставка податку може становити 15 або 17% .При цьому базу оподаткування визначається у вигляді доходів, у тому числі , але не виключно, у формі зарплати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно- правовими договорами.

Особливості оподаткування окремих видів доходів у 2014 році

1710 грн. – сума неоподаткованої нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної , що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року (пп. 170.3 п. 170ю7 ст. 170 Податкового кодексу)

Ставки єдиного податку

Пунктами 293.1 та 293.2 ст.293 Податкового кодексу для платників єдиного податку першої та другої груп встановлено фіксовану ставку податку, прив’язану до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року. Для платників єдиного податку першої групи – у межах від 1 до 10 % розміру мінімальної зарплати, для платників єдиного податку другої групи - у межах від 2 до 20 % розміру мін. Зарплати.

Розмір добових для відображень

Згідно з абзацом четвертим пп. 140.1.7 п. 140.1 ст. 140 Податкового кодексу до складу податкових витрат включаються добові витрати у розмірі , прив’язаному до мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня податкового року. Гранична сума витрат на відрядження щороку переглядається . наведені норми встановлено для працівників підприємств усіх форм власності крім державних службовців. У межах України – в середньому 245 грн.(не більш ніж 0,2 розміру мін.зарплати) добових. За кордоном – 915 грн. (не більш ніж 0,75 розміру мін.зарплати)

Мінімальний розмір аліментів

Згідно з частиною другою ст..182 Сімейного кодексу мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст..184 цього Кодексу. Мінімальні розміри аліментів з 01.01.2014р :

 • діти віком до 6 років - 309, 6 грн.
 • діти віком від 6 до 18 років - 385,80 грн.

Податок на доходи фізичних осіб

Дохід отриманий від надання в оренду автомобіля (рухомого майна), підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб згідно з пп. 164.2,2 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу. Відповідно до цієї норми до загально місячного оподатковуваного доходу платника податку включаються суми винагород та інших виплат , нарахованих платникові за умовами цивільно-правового договору.

Чи можна не сплачувати орендну плату в тих місяцях, коли автомобіль не використовувався наймачем?

Орендар звільняється від оплати за період, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини , за які він не несе відповідальності(частина 6ст.762 Цивільного Кодексу). Інших винятків для несплати орендної плати немає.

Процедури реєстрації в контексті спрощення

З 01.01.2014 р. набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, щодо обліку та реєстрації платників податків і вдосконалення деяких положень, які скасовують свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та єдиного податку. Тепер реєстрація платників здійснюватиметься шляхом внесення запасів до відповідних реєстрів. Подати заяву про реєстрацію як платника податку на додану вартість підприємці зможуть не виходячи з кабінету державного реєстратора . Спрощення процедур реєстрації платників податків водночас забезпечує вільний і безоплатний доступ суб’єктів господарювання до інформації з державних реєстрів.

Виїзд за кордон на транспортному засобі власником якого є інша особа

Порядок допуску транспортних засобів до поїздки за кордон регламентовано пунктами 50- 55 Порядку №1388. згідно з п.51цього порядку у разі відсутності на ТЗ оформлення документів для поїздок за кордон здійснюється на підставі заяви власника ТЗ або документів,що підтверджують право користування та розпорядження ТЗ. Особам,що здійснюють поїздку за кордон, на період поїздки за їх бажанням видаються свідоцтва про реєстрацію на їх ім’я. У пункті пропуску через державний кордон України громадянин ,який переміщує ТЗ, власником якого є інша особа , подає органу доходів і зборів свідоцтво про реєстрацію , видане на ім’я власника ТЗ і документ,що підтверджує право користування або розпорядження цим ТЗ.

Податковий період

Податковим періодом з метою обчислення податку на доходи фізичних осіб є 12місячний період з 6 квітня одного року по 5 квітня наступного. Так, поточним звітним періодом 2013/2014 р, тобто період,який розпочався 6 квітня 2013 р. та закінчується 5 квітня 2014 р включно. Оподатковуваний дохід платника обчислюється за місяці, які містяться у відповідному звітному податковому періоді.

Пільговий торговий патент

Міндоходів України повідомлено,що оскільки відповідно до пп. 267.3..7 п. 267.3 ст. 267 Податкового кодексу України ставка збору за провадження торговельної діяльності з придбанням пільгового торгового патенту встановлюється щорічно, то сплата річної суми збору для придбання такого патенту здійснюється за перший рік дії патенту (0,05 х мінімальну зарплату,установлену законом на 1 січня календарного року). Строк сплати збору за провадження торговельної діяльності з придбанням пільгового торгового патенту за наступні роки – не пізніше 15 числа місяця.

Строки та способи подання Податкової декларації

Платники податку - фізичні особи, які не є суб’єктами підприємництва, та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність,подають за місцем своєї податкової адреси Податкову декларацію до 1 травня року, що настає за звітним(пп.49.18.4 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу). Граничним строком подання Податкової декларації за 2013 р. є 30.04.2014 р.

Спрощена система оподаткування обліку та звітності

Згідно зі ст.291 Податкового кодексу України спрощена система оподаткування обліку та звітності – це особливий механізм справляння податків і зборів , який має певні обмеження та переваги, встановлені п 291.5 цієї статті. Не можуть бути платниками єдиного податку юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування». Таким чином, фізичній особі – підприємцю, яка проводить діяльність з надання позик за рахунок власного майна , неправомірно застосовувати спрощену систему оподаткування.

Перерахунок податку у разі отримання доходів від декількох податкових агентів

Відповідно до пп. «є» п. 176.1 ст.176 Податкового кодексу платники податку зобов’язані подавати Податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені цим кодексом для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого податкового року оподатковувані доходи нараховувалися у формі заробітної плати, інших заохочувальних виплат .

Коли податкова декларація не подається

Відповідно до п. 179.2 ст.179 Податкового кодексу обов’язок платника податку щодо подання Податкової декларації вважається виконаним і така декларація не подається, якщо платник отримував доходи:

 • від податкових агентів , які згідно з розділом IV цього Кодексу не включається до загального місячного (річного) оподаткованого доходу;
 • виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого,наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV Кодексу;
 • Від операцій продажу (обміну ) майна , дарування ,при нотаріальному посвідченні договорів,за якими було сплачено податок відповідно до розділу IV Кодексу
 • У вигляді об’єктів спадщини,які згідно з цим розділом оподатковуються за нульовою ставкою та з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст 174 Податкового кодексу;
 • Зазначені у пунктах 167.2 – 167.4 ст. 167 цього Кодексу , крім випадків , коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами розділу IV Кодексу ;
 • зазначені у пп. «є» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами, не перевищує 120 розмірів мін. Зарплати встановленої законом від 1 січня звітного податкового року (у 2013 р. – 137640 грн)

Довідка про подану декларацію та сплату ПДФО

З 31.012014 року набрав чинності наказ Міндоходів України , яким затверджено форму довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи та Порядок її заповнення. Визначено таким , що втратив чинність , наказ ДПА України від 19.05.2003 р №226.

Наказ розміщено на сайті «Вісника».

У керівництва ДПІ у Київському районі відбулася зустріч з журналістами

Днями у ДПІ Київського району м. Харкова відбулась зустріч з журналістами.

З журналістами зустрілась в.о. начальника ДПІ у Київському районі м. Харкова Вікторія Козиренко. Під час зустрічі були розглянуті питання щодо розробки та впровадженням інструментів для стимулювання інвестиційної активності в Україні, зокрема, над оптимізацією структури та кількості податків і зборів. Вікторія Козиренко обговорювала питання щодо зміни структури та скорочення кількості  податків. Це дозволить спростити звітність, скоротити ресурси, що витрачаються на податкове адміністрування. Крім того, були розглянуті актуальні питання щодо імплементації закону про трансфертне ціноутворення, принципи визначення справедливої ринкової ціни, ситуація із відшкодуванням ПДВ, а також розглядалися варіанти податкових і митних механізмів підтримки  національної економіки, зокрема, у легкій промисловості та ІТ-сфері.

Вкінці зустрічі Вікторія Козиренко поспілкувалась з учасниками зустрічі та відповіла на актуальні питання.

ДПІ у Київському районі м. Харкова залучає громадськість для обговорення концепції реформи декларування доходів громадян.

Днями керівництво інспекції зустрілось з представниками громадських організацій району. За словами Вікторії Козиренко Міндоходів виносить на публічне обговорення Концепцію реформи декларування доходів громадян та запрошує громадськість долучитися до обговорення  концепції реформи декларування доходів громадян. Обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян відбувається на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів.

Також свої пропозиції можна надіслати на електронну скриньку gromada@minrd.gov.ua. Крім того, з 1 січня п.р. розпочалась кампанія декларування доходів громадян за 2013 рік. Для зручності обслуговування громадян і підприємців Міністерством доходів і зборів впроваджено сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді. Для користування цією послугою платникові необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно. На офіційному веб-порталі Міндоходів розміщено спеціальний банер, в якому детально пояснюється порядок заповнення податкової декларації та додатків до неї. Так, скориставшись банером сервісу користувачі направлятимуться на сторінку сервісу з описом його можливостей та зможуть після вибору типу декларанта почати заповнення податкової декларації з додатками. Користувач отримуватиме підказки он-лайн щодо заповнення полів декларації. Крім того, при заповненні відповідних рядків податкової декларації здійснюватиметься логічний контроль заповнення розділів декларації та необхідних додатків до неї. « І у громадськості, і у

Міністерства єдина мета - зробити систему сплати податків соціально справедливою, підвищити взаємну транспарентність у стосунках громадян із державою. Міндоходів пропонує до обговорення не готовий законопроект, а  концептуальні основи та елементи майбутньої системи декларування доходів», - розповіла Вікторія Козиренко журналістам.

Операція «Акциз-2014»( продовження)

З початку цього року фахівці оперативних підрозділів Міндоходів Харківщини виявили 32 факти незаконного продажу підакцизних товарів. Про це повідомив начальник оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області полковник податкової міліції Олег Нарійчук. Так, у рамках комплексу широкомасштабних заходів під умовною назвою «Акциз-2014», було викрито «горе-підприємця», який продавав лікеро-горілчані вироби прямо з гаражу. Як з’ясували працівники оперативного відділу ДПІ у

Київському районі Харкова, у «бізнесмена» не було ані державної реєстрації як суб’єкта відповідної господарської діяльності, ані ліцензії на здійснення торгівлі лікеро-горілчаною продукцією. З «торгівельної точки» було вилучено  близько трьох тисяч пляшок алкоголю на загальну суму 49 тис. грн. За незаконну торгівлю підакцизними товарами відносно громадянина складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст.164 КУпАП.

ГУ Міндоходів у Харківській області запрошує до обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян

ГУ Міндоходів у Харківській області запрошує громадськість долучитися до обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян.

В основу концептуальних засад реформи, які пропонуються до обговорення, покладені найкращі  світові практики  декларування доходів і адміністрування податку на доходи фізичних осіб. Разом з аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers фахівці Міндоходів уважно вивчили та проаналізували досвід та принципи декларування, що застосовуються у найбільш провідних країнах світу, зокрема, у США, Канаді, Німеччині, Франції, Швеції, Фінляндії, Данії, Швейцарії, Італії, Австралії, Новій Зеландії, Сінгапурі та інших.

Підкреслюємо, запропоновано до обговорення не готовий законопроект, а  концептуальні основи та елементи майбутньої системи декларування доходів скачать.

Зокрема, Міндоходів прагне почути  думку громадськості, по-перше, з  питання розумного обмеження «загальності», адже процес декларування стосуватиметься не усіх 44,5 млн. фізичних осіб-платників податків, зареєстрованих в Україні.

По-друге, потребує досконалого аналізу один з основоположних принципів реформи - необхідність подання «разової декларації», якою пропонується  підвести рису під минулим і почати взаємовідносини із платниками  з чистого аркуша, спираючись на взаємну довіру та повагу.

Реформа системи декларування доходів громадян також принципово важлива  з точки зору боротьби   з тіньовою економікою та корупцією.  Будь-які зусилля держави в цьому напрямку в односторонньому порядку не матимуть успіху, якщо не спиратимуться на громадську підтримку і не матимуть двостороннього характеру.

Крім того, очікується, що нова система декларування доходів надасть необхідні компенсатори для поступового зниження податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Отже, дозволить знизити навантаження як на роботодавців, так і на найманих працівників.

Ми запрошуємо усіх – незалежних експертів, громадські організації, бізнес-асоціації, громадян з активною позицією – до фахового і конструктивного діалогу. Нам дуже важлива ваша думка. Обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян відбувається на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів. Долучайтесь! Також свої пропозиції Ви можете надіслати на електронну скриньку gromada@minrd.gov.ua.

У період подачі річної звітності сервісні центри Міндоходів працюватимуть до „останнього відвідувача”

Міністр доходів і зборів Олександр Клименко доручив керівникам Головних управлінь Міндоходів у регіонах створити максимально зручні умови для подання податкової звітності платниками через Центри обслуговування платників податків.

Як відомо, у перші два місяці року платникам потрібно подавати звітність як за попередній звітний місяць, так і за рік з окремих видів податків. Крім того, триває й компанія з декларування доходів громадян, отриманих протягом 2013 року. Саме тому у цей період різко зростає кількість відвідувачів Центрів обслуговування платників.

Для уникнення зайвого ажіотажу, черг та незручностей на період подачі звітності Центри обслуговування платників працюватимуть у посиленому режимі за принципом „до останнього відвідувача”.

Також за дорученням Міністра будуть створені додаткові місця для реєстрації податкової звітності та всі умови для того, щоб за необхідності забезпечити надання усім бажаючим консультацій та роз’яснень щодо заповнення звітності.

У тих Центрах, де фіксуватиметься занадто велика кількість звітуючих, Олександр Клименко доручив організувати попередній запис відвідувачів на день та час подачі звітності чи отримання ключа цифрового підпису.

„Я хотів би звернутися до платників з проханням вчасно, не відкладаючи на останній день, подати звітність. Це зекономить час як безпосередньо звітуючим, так і фахівцям Міндоходів”, – підкреслив Міністр.

Загалом за 20 днів січня кількість відвідувачів Центрів обслуговування платників склала майже 2 млн., що майже на 350 тис. більше, ніж за весь грудень 2013 року.

Нагадуємо, що платники податків можуть скористатися сервісом електронного декларування. Подача звітності в електронному вигляді позбавляє декларанта необхідності відвідування органів доходів і зборів. Для того, щоб скористатися можливостями сервісу платникам потрібно мати відповідне програмне забезпечення та електронний цифровий підпис, отримати який можна у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів безкоштовно.

Олександр Клименко підбив підсумки першого року роботи Міністерства доходів і зборів України

Сьогодні відбулась Всеукраїнська відео-прес-конференція на честь святкування першої річниці «нового» відомства. У заході брали участь понад 380 засобів масової інформації з усіх регіонів України. Міністр доходів і зборів Олександр Клименко відповів на всі запитання від представників ЗМІ.

«Я вважаю, що найбільш об’єктивною оцінкою роботи Міністерства є думка наших клієнтів – громадян і бізнесу. І я безперечно пишаюся тим фактом, що майже 60% платників позитивно оцінюють об'єднання двох служб у Міністерство. Більше того, частка позитивних оцінок від суб'єктів ЗЕД, що користуються митними послугами, зросла з 44% до 60%. Вважаю, що такі результати говорять про те, що реформа себе виправдала», - підкреслив Міністр, коментуючи результати презентованого компанією Research & Branding Group дослідження думок бізнесу щодо діяльності Міністерства.

Під час зустрічі Олександр Клименко окреслив ті інновації, які були втілені у життя в перший рік роботи Міністерства, у відповідності до очікувань громадян, бізнесу і держави.

Зокрема, це підвищення якості податкового і митного сервісу, спрощення податкової звітності, масштабна електронізація послуг, автоматизація процедур, і, як результат, зменшення часу на виконання бізнесом податкових зобов’язань і проходження митного оформлення. За словами Міністра, платники податків у цьому році витрачали на виконання своїх податкових зобов’язань на 100 годин менше, ніж минулого року. Час огляду вантажів на митниці в середньому скоротився до 1,5 години.

За словами Олександра Клименко, не менші вигоди від створення Міністерства отримала і держава. Завдяки підвищенню ефективності боротьби з неофіційною економічною діяльністю, об’єднанню податкового і митного аудиту, посиленню аналітичної функції у роботі оперативних і слідчих підрозділів протягом 2013 року органами доходів і зборів забезпечено адекватність темпів зростання платежів макроекономічним показникам.

При цьому одним з найважливіших підсумків роботи Міністерства, за оцінкою Олександра Клименка, стало налагодження системного діалогу з громадянами та бізнесом, що дозволяє Міністерству виявляти актуальні питання, які хвилюють платників, і адекватно на них реагувати.

«Наприклад, нещодавно на зустрічі з підприємцями було підняте питання щодо подовження мораторію на перевірки малого та середнього бізнесу. Ми побачили, що це необхідно бізнесу, і прийняли рішення подовжити його і на наступний рік. Дотримання мораторію на регіональному рівні буде під моїм особистим контролем», - запевнив Міністр. Від Харківського регіону з Міністром спілкувалися більше 20 представників медіа-простору.

В свою чергу, під час діалогу з місцевими "акулами пера", начальник ГУ Міндоходів у Харківській області Андрій Роздайбіда відзначив важливість створення Міністерства та розповів про реалізацію основних напрямків діяльності та впровадження нововведень в області.

Так він зазначив, що в цьому році Міністерство  розпочало адміністрування єдиного соціального внеску. Було проведено усю необхідну організаційну та технічну підготовку для того, щоб цей процес пройшов максимально комфортно для платників. 

Як результат, більше 123 тисяч звітів були подані вчасно. Кількість звітів з ЄСВ в електронній формі збільшилася з 54,2% до 80%. За словами керівника відомства, відбулось збільшення надходжень єдиного внеску: у жовтні – на 2,3%, у листопаді – на 1,7% у порівнянні з минулим роком. Усі кошти були оперативно розподілені між соціальними фондами.

Посадовець привітав представників ЗМІ з приводу річниці відомства та побажав наснаги та творчих успіхів у Новому Році.

Здійснення митного контролю деяких видів товарів у першочерговому порядку

Митний контроль деяких товарів здійснюється першочергово.

Зокрема:

 • товари, необхідних для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій;
 • живі тварини;
 • органи та інші анатомічні матеріали людини для потреб трансплантації;
 • товари, що мають обмежений строк чи особливий режим зберігання;
 • товари військового призначення;
 • радіоактивні матеріали;
 • фото-, аудіо- і відеоматеріали для засобів масової інформації;
 • товари міжнародної технічної та гуманітарної допомоги;
 • товари, що переміщуються в рамках угод про виробничу кооперацію;
 • товарів, що переміщуються за процедурою МДП.

Огляд (переогляд) таких товарів, а також взяття проб та зразків цих товарів здійснюються тільки за виключних обставин.

Також законами України можуть визначатися інші категорії товарів, митний контроль яких здійснюється у першочерговому порядку.

Відповідні норми прописано у статті 360 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Правила користування "зеленим" та "червоним" коридорами

1. Двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

2. Канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

3. Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян.

4. Громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.

5. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

6. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Як визначається «мінімальний страховий внесок»?

Відповідно до п. 5 частини 1 ст. 1 ЗУ від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями «мінімальний страховий внесок» - сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Який день вважається днем сплати ЄВ?

Днем сплати ЄВ вважається:

1) у разі перерахування сум ЄВ з рахунка платника на відповідні рахунки Пенсійного фонду - день списання банком або Державним казначейством України суми платежу з рахунка платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду;

2) у разі сплати ЄВ готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі;

3) у разі сплати ЄВв іноземній валюті - день надходження коштів на відповідні рахунки Пенсійного фонду, відкриті в Державній казначейській службі України.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Чи є базою нарахування ЄВ суми платежів за договорами добровільного пенсійного страхування працівників та членів їх сімей?

Суми платежів за договорами добровільного пенсійного страхування працівників та членів їх сімей не є базою для нарахування ЄВ.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Податкова відкрита для платників податків!

Якщо у Вас є проблемні питання, Ви маєте можливість записатись на прийом до посадових осіб ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області ДПС за телефоном 700 57 80 або особисто у кімнаті 302 приміщення ДПІ у Київському районі м. Харкова (внутрішній телефон 148). Запис на прийом здійснюється за 5 робочих днів до дати прийому. Графік прийому розміщено на стендах в холі приміщення ДПІ.

Шановні громадяни! ДПІ у Київському районі м. Харкова повідомляє, що у Центрі обслуговування платників податків можливо отримати консультацію стосовно митного законодавства у представників митного поста „ Центральний” (щовівторка, щочетверга – з 9-00 до 18-00, щоп*ятниці – з 9-00 до 17-00) і відповідно на території митного поста „Центральний” можна отримати консультацію з питань податкового законодавства (щоп*ятниці з 9-00- 16-45).

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Печатка

Фізичні особи – підприємці, у тому числі платники єдиного податку, не зобов’язані використовувати печатку при здійсненні підприємницької діяльності. Тобто, рішення про використання печатки вони приймають самостійно в залежності від специфіки діяльності. Крім того, нормативно – правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти органи Міндоходів України про отримання або знищення печатки. Господарським кодексом України, яким визначено особливості статусу громадянина як суб’єкта господарювання, не міститься вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання (ст.128 ГКУ від 16 січня 2003 року №436- ІV зі змінами та доповненнями).

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Чи може фізособа – підприємець одержати податкову знижку на суму оплати за власне навчання

Статус підприємця позбавляє підприємця права на податкову знижку. Оскільки на отримання податкової знижки можуть претендувати виключно фізособи, котрі не є суб’єктами господарювання.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Новий електронний сервіс

З метою спрощення процедури реєстрації платників ПДВ наказом №1144 впроваджено новий електронний сервіс подання реєстраційної заяви платника ПДВ в електронному вигляді. Особи, включені до системи подання податкових документів в електронному вигляді, можуть подавати реєстраційні заяви засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Закону №851 та Закону №852.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Про новини податкового законодавства – кожному платнику на електронну адресу

Для зручності платників податків Міндоходів України пропонує нову послугу - повідомлення про зміни в податковому законодавстві на електронну адресу

Якщо платник податків зацікавлений в отриманні такої інформації, йому необхідно надіслати на електронну адресу idd@ minrd.gov.ua порожній лист, при цьому в полі «Тема» вказати 6011.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Пошукові сервіси на сайті Міндоходів України

Сайт ДПС України дає змогу скористатися пошуковими сервісами та отримати наступну інформацію

 • чинне податкове законодавство (відповіді з бази знань);
 • сервіс «Дізнайся більше про свого ділового партнера» - за його допомогою можна дізнатися про стан перебування на обліку в органах податкової інспекції та наявність/відсутність податкового боргу;
 • сервіс «Дані з реєстру платників ПДВ» - дійсне чи анульоване свідоцтво платника;
 • сервіс «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку» - за його допомогою можна впевнитися в тому, що свідоцтво платника єдиного податку не анульовано.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування

Платники єдиного податку, за умови дотримання вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ними групи, можуть самостійно перейти на сплату єдиного  податку, встановленого для  інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви не пізніше ніж за 15 календарних днів до  початку наступного кварталу. Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єктам  господарювання - фізичним особам необхідно подати заяву не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу.  

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Міндоходів розроблено електронні формати документів звітності з єдиного внеску

Для підготовки платників податків до подання звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування в електронному вигляді Міндоходів розроблено електронні формати (архів форматів) документів звітності з ЄСВ.

Розробку документів здійснено у зв’язку з набранням чинності Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” від 4 липня 2013 року.

Також розроблено довідник відповідності кодів органів Міндоходів та кодів органів Пенсійного фонду для використання розробниками програмного забезпечення при формуванні xml-файлів (довідник).

Ознайомитися з електронними форматами та довідником можна на веб-порталі Міністерства http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro-ele/povidomlennya-platnikam-pod/112281.html.

Нагадуємо, що при поданні звітності в електронному вигляді потрібно користуватися цифровим підписом. Отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Подавати звітність з єдиного внеску можна в електронному вигляді

З метою подання платниками звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування в електронному вигляді Міністерством доходів і зборів України розроблено електронні формати (архів форматів) документів звітності з єдиного внеску. Крім цього, розроблено довідник відповідності кодів органів Міндоходів та кодів органів Пенсійного фонду для використання розробниками програмного забезпечення при формуванні xml-файлів (довідник). Ознайомитися з електронними форматами та довідником можна навеб-порталі Міністерства: http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro-ele/povidomlennya-platnikam-pod/112281.html

При поданні звітності в електронному вигляді потрібно користуватися цифровим підписом. Отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Переходимо на КВЕД 2010 до кінця поточного року

Згідно Наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457 «Про затвердження та скасування національних класифікаторів» з 01.01.2012р. набрав чинності новий національний класифікатор України ДК 009:2010 ««класифікація видів економічної діяльності»(далі КВЕД-2010). При цьому Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 07.02.2013 №113 «Про відновлення чинності національного класифікатора України ДК 009:2005 «класифікація видів економічної діяльності» чинність національного класифікатора України відновлено до 31.12.2013р.

Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» передбачено, що у випадку зміни суб’єктом господарювання виду діяльності, державному реєстратору необхідно надати встановлений Законом пакет документів, для внесення відповідних змін до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

У зв’язку з вищевказаним звертаємо увагу на необхідність до кінця поточного року внести необхідні зміни до Єдиного державного реєстру, а саме перейди на КВЕД-2010.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

За несвоєчасну сплату земельного податку передбачена відповідальність

Використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати за землю. Граничний термін сплати земельного податку минув 30 серпня 2013 року. Згідно законодавства пільгою по сплаті податку користуються 25834  чоловік. У разі несвоєчасної сплати земельного податку чинним законодавством передбачена відповідальність у вигляді пені та штрафних санкцій. Тож не зволікайте зі сплатою податку на землю.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Дата виникнення податкових зобов’язань щодо підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України

Датою виникнення податкових зобов’язань щодо підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, є дата їх реалізації особою, яка їх виробляє, незалежно від цілей і напрямів подальшого використання таких товарів (продукції), крім випадків, зазначених у ст. 225 та 229 Податкового кодексу України.

На дату отримання сум попередньої оплати (авансу) за підакцизні товари (продукцію), вироблені на митній території України у платника акцизного податку не виникають.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Платники акцизного податку – імпортери підакцизних товарів (продукції)

Імпортери підакцизних товарів (продукції) не подають до контролюючих органів декларації акцизного податку, за винятком імпортерів алкогольних напоїв та тютюнових виробів, та осіб, що порушили вимоги митних режимів, цільового використання підакцизних товарів (продукції), які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподатковуються, тобто є платниками акцизного податку відповідно до пп. 212.1.2, пп. 212.1.5, пп.212.1.6, пп. 212.1.7, пп. 212.1.8 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Підакцизні товари (продукцію) виробники та імпортери встановлюють максимальні роздрібні ціни

Відповідно до ст. 220 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) виробники та імпортери підакцизних товарів (продукції), за якими акцизний податок (далі – податок) обчислюється за адвалорними ставками, встановлюють максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) шляхом декларування таких цін.

Встановлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) повинні наноситися на споживчу упаковку таких товарів разом з датою їх виробництва. Згідно з п. 215.1 ст. 215 ПКУ адвалорні ставки податку застосовуються при справлянні податку з тютюнових виробів: сигарет без фільтра, цигарок (код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД – 2402 20 90 10), сигарет з фільтром (код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД – 2402 20 90 20).      З урахуванням викладеного, максимальні роздрібні ціни встановлюються виробниками та імпортерами на тютюнові вироби, а саме: сигарети без фільтра, цигарки та сигарети з фільтром.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Адміністрування єдиного соціального внеску у вересні здійснюватиме Пенсійний фонд

Для забезпечення своєчасних пенсійних виплат за вересень Міндоходів та Пенсійний фонд України домовилися про подовження виконання останнім функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування. Всі процедури щодо прийняття та оброблення звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та обліку сплати страхових коштів у картках особових рахунків платників у вересні здійснюватиме Пенсійний фонд. Саме на його адресу потрібно до 20 вересня 2013 року надсилати звіти про суми нарахованого соцвнеску.  Нагадуємо, що функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на Міндоходів покладено Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 „Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади”.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Платники Київського району отримали понад 128 тисяч послуг у центрі обслуговування платників податків

Серед сервісів, які запроваджені останнім часом ГУ Міндоходів України, на особливу увагу заслуговують Центри з обслуговування платників податків. Адже з їх введенням з порядку денного знято досить багато питань. У цьому на власному досвіді впродовж другого року переконуються платники податків Київського району, які обслуговуються в ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харквській області. Як відвідати податкову інспекцію і в максимально короткий час вирішити всі питання, які накопичилися, як отримати довідку, не стоячи у чергах, - все це вирішилося завдяки відкриттю Центру з обслуговування платників податків. І хоча й до сьогодні процес удосконалення послуг триває, як показують постійні соціологічні опитування відвідувачів Центру, платники податків в цілому задоволені роботою ЦОПП. А це – найвища оцінка, це той результат, на який розраховувало Міністерство доходів і зборів.

Так, за вісім місяців 2013 року працівники ЦОПП видали 164 cвідоцтва платника єдиного податку юридичним особам, 125 - торгових патентів, 784 - довідки про відсутність податкової заборгованості, 123 підприємцям зареєстровано книгу обліку доходів і витрат, видано 651 – довідка про відсутність валютних цінностей, прийнято заяв на реєстрацію в ДРФО (ф.1ДР і на внесення змін до ДРФО (за ф.5ДР) - 2996, видано довідок за ф. 4ОПП та ф.16 ОПП – 335, видано свідоцтв платника ПДВ -174, видано 3168 реєстраційних номерів облікової картки платника податків. Крім того, загальна кількість адміністративних послуг щодо приймання та обробки податкової звітності за цей період складає 119885.

Такі новації у роботі фахівців Міндоходів значно покращують якість спілкування з понад 28000 платниками податків, яких обслуговує ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області та допомагають представникам бізнесу економити власний час.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Керівництво ДПІ у Київському районі м. Харкова відкрито для своїх платників

Під час зустрічі керівництва ДПІ у Київському районі м. Харкова з представниками бізнесу у форматі зустрічі з підприємцями розповіли про впровадження електронних сервісів в діяльність Міндоходів та надали відповіді на поставлені запитання. Увага представників бізнесу була закцентована на основних завданнях та функціях Міністерства доходів і зборів України, а також на нових сервісах, завдяки яким платники податків можуть оперативно та безкоштовно отримувати довідки, дозволи та свідоцтва. На сьогоднішній день Міндоходів безоплатно надає 55 адміністративних послуг, перелік яких можна переглянути на офіційному сайті www.minrd.gov.ua.

Також, під час зустрічі піднімалося актуальне питання легалізації трудових відносин та контроль за виплатою заробітної плати. На сьогоднішній день заробітна плата є одним з основних джерел доходів громадян. Адже деякі підприємства затримують виплату заробітної плати, нараховують та виплачують її менше законодавчо встановленого рівня, порушуючи статті основного закону України, щодо гарантій кожному громадянинові права на достатній життєвий рівень.

Наприкінці зустрічі в.о. начальника ДПІ у Київському районі м.Харкова Щербина І.В. відповіла на запитання присутніх, а також додатково підкреслив, що керівництво інспекції завжди відкрито для конструктивного діалогу з представниками бізнесу та готове спільно вирішувати проблемні питання, що виникають у підприємницької діяльності.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Новий механізм спілкування влади з громадянами/( Про доступ до публічної інформації)

Закон України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.11 № 2939-VI (далі - Закон № 2939) визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес. Публічною інформацією є - відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Для реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, яка знаходиться у володінні податкової інспекції створено всі умови для кваліфікованого, повного та своєчасного отримання інформації. Фізичні, юридичні особи можуть звернутися до розпорядника інформації - ДПІ у Київському районі м. Харкова із запитом на інформацію у зручній для них формі: усній, письмовій чи іншій формі (поштою: 61002, м. Харків, вул. Чернишевська, 41, факсом: , телефоном: (057) 714-34-74, електронною поштою: gni31_publikinfo@dpa.kharkov.ua) на вибір запитувача.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Пошукові сервіси на сайті Міндоходів України

Сайт ДПС України дає змогу скористатися пошуковими сервісами та отримати наступну інформацію6

 • чинне податкове законодавство (відповіді з бази знань);
 • сервіс «Дізнайся більше про свого ділового партнера» - за його допомогою можна дізнатися про стан перебування на обліку в органах податкової інспекції та наявність/відсутність податкового боргу;
 • сервіс «Дані з реєстру платників ПДВ» - дійсне чи анульоване свідоцтво платника;
 • сервіс «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку» - за його допомогою можна впевнитися в тому, що свідоцтво платника єдиного податку не анульовано.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Інвестиційний клімат в Україні поступово покращується

Нещодавно в.о. начальника ДПІ у Київському районі м. Харкова Щербина І.В. зустрілася з керівниками підприємств з іноземними інвестиціями.

Під час розмови обговорювались останні зміни у податковому законодавстві у питанні вдосконалення нормативно-правової бази щодо умов ведення бізнесу. Ця практика показала, що поступово покращується інвестиційний клімат.

Ірина Щербина зазначила, що сьогодні Україна має зарекомендувати себе країною зі сприятливими можливостями для ведення бізнесу та придатною до залучення європейських інвестицій, яка дотримується європейських стандартів побудови податкової системи. Створити рівні конкурентні умови, прозорі правила гри та підняти престиж податкової служби.

Наприкінці зустрічі він зазначив, що нині реалізується багато інноваційних проектів: горизонтальний моніторинг, Центр сертифікації ключів електронного підпису. Та принциповим є те, що будь-які технології й організаційні зміни має поєднувати одна ідея – ідея ставлення до платника як до рівноправного партнера, до нашого клієнта, який повинен залишитися задоволеним.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Податкова відкрита для платників податків!

Якщо у Вас є проблемні питання, Ви маєте можливість записатись на прийом до посадових осіб ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області ДПС за телефоном 700 57 80 або особисто у кімнаті 302 приміщення ДПІ у Київському районі м. Харкова (внутрішній телефон 148). Запис на прийом здійснюється за 5 робочих днів до дати прийому. Графік прийому розміщено на стендах в холі приміщення ДПІ.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Зміни, внесені до РРО

Наказом ДПС України від 05.03.2013р. №51 затверджено в новій редакції Державний реєстр РРО . У цьому документі значно розширено версії внутрішнього програмного забезпечення, що дають можливість передачі контрольно-звітної інформації до органі ДПС. Так, до Державного реєстру РРО внесено: MINI-T 61.01 з версією внутрішнього програмного забезпечення 6101-1; MINI-500.02MEз версією внутрішнього програмного забезпечення 52-08; DATECSMP-50 JUNIORз версією внутрішнього програмного забезпечення 01.02; DATECSMP-50 JUNIOR – з версією внутрішнього програмного забезпечення 02.02; DATECS MP-50 з версією внутрішнього програмного забезпечення MP50.43; DATECSMP-50DEUз версією внутрішнього програмного забезпечення MP50EU.43; ІКС-М500.01, ІКС-М500.02, ІКС-М500.03 з версією внутрішнього програмного забезпечення 2-01; ІКС-Е260Т з версією внутрішнього програмного забезпечення ЕП-06; ІКС-483LTз версією внутрішнього програмного забезпечення ОП-6. Технічною комісією доручено уповноваженій організації ДП „Укрелекон” попередити виробників касової техніки про можливість вилучення з Державного реєстру тих моделей РРО, які до 1 липня 2013р. не забезпечуватимуть передачу дротовими або бездротовими каналами зв’язку до податкових органів контрольно-звітної інформації. Відповідно і використання під час розрахунків РРО, не внесених до Державного реєстру РРО суперечить вимогам законодавства. Суб’єктам господарювання слід завчасно подбати про доопрацювання касової техніки або придбання нової, яка забезпечуватиме передачу контрольної звітної інформації до органів ДПС.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Акцизний податок при продажу (інших видах відчуження) алкогольних напоїв та тютюнових виробів в межах бартерних (товарообмінних) операцій

У разі продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів в межах бартерних (товарообмінних) операцій оплата акцизного податку як складової частини ціни продукції, нарахованого на таку ціну, передбачена виключно в грошовій формі.

За частину ціни підакцизної продукції покупець може розрахуватися товаром, а за іншу частину (акциз) повинен перерахувати на рахунок продавця – платника акцизного податку кошти. Податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку при продажу (інших видах відчуження) алкогольних напоїв у межах бартеру виникають за першою з подій, незалежно від того, що одна частина ціни продукції продається за бартером, а інша – за кошти. Головне, щоб або відбулося відвантаження (передача) продукції покупцю, або надійшли за неї кошти на рахунок продавця – платника акцизного податку.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Право ЮО - платник ЄП здійснити продаж автомобіля, який входить до складу ОФ

Юридична особа – платник єдиного податку має право здійснити операцію із продажу транспортного засобу, який обліковувався на її балансі.     При цьому, дохід від продажу основних засобів юридичними особами – платниками єдиного податку визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Реалізація тютюнових виробів СГ, який їх реалізує

Роздрібні ціни на тютюнові вироби не можуть бути вищими від максимальних роздрібних цін, що нанесені виробником на пачку, коробку або сувенірну коробку таких тютюнових виробів.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Самостійне виправлення помилок у декларації

Якщо платник податків, виявив заниження податкового зобов’язання за минулі періоди йому необхідно подати уточнюючий розрахунок з позитивним значенням. Або уточнити таке заниження у складі звітної (нової/ звітної) декларації.

При цьому він повинен нарахувати та сплатити до бюджету:

 • суму заниженого податкового зобов’язання;
 • суму штрафу:
  • у розмірі 3% від суми недоплати;
  • у розмірі 5% від суми недоплати (якщо виправляє помилку у  складі декларації);
 • пеню, навіть якщо у платника податку з відповідного платежу є переплата.

Платник податків нараховує пеню лише  на суму заниження податкового зобов’язання та з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, яка діяла на день заниження. Також при визначенні пені потрібно враховувати весь період заниження, тобто  кількість календарних днів – з дня, що настає за останнім днем, коли необхідно було сплатити таке податкове зобов’язання, по день, коли платник фактично його сплатить.

Також, звертаємо увагу на те, якщо платник подає уточнюючий розрахунок як окремий документ, то зазначені нарахування треба сплатити до подання такого уточнюючого розрахунку.

Нарахування пені визначено ст. 129 Податкового кодексу України від2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями та наказом Державної податкової адміністрації України від 17.12.2010 №953 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби».

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Забудовники платять податок на нерухомість

Якщо юридична особа – забудовник є власником житлових об’єктів, які він побудував, то така юридична особа є платником податку на нерухоме майно. Водночас, право власності на об’єкти повинно підтверджуватися відповідними документами.

Враховуючи зазначене, забудовник повинен:

 • самостійно обчислити суму податку, виходячи з житлової площі об’єкта оподаткування;
 • заповнити та направити до органу ДПС податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
 • сплатити податкове зобов’язання за звітний рік, авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

У разі наявності кількох об’єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об’єктів.

Якщо право власності на об’єкт житлової нерухомості набуте протягом року, податок нараховується з дня виникнення такого права. Зазначимо, що перехід права власності на об’єкт нерухомості відбувається після державної реєстрації права власності на таке майно за новим правонабувачем відповідно до Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

20 лютого 2013 року - граничний термін подання розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за січень 2013 року

Для суб’єктів господарювання, які в підприємницькій діяльності використовують радіочастотний ресурс України (наприклад радіотелефон), змінено ставки збору за користування таким ресурсом. А саме - з 4 січня 2013 року їх збільшено на 7,9 відсотка.

Таким чином платникам збору необхідно у Податковому розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за січень 2013 року проставляти ставки збору, обраховані за формулою:

 • С0=(С1 х 3 + С2 х 28):31,  де С0 – обрахована ставка на січень 2013 року;
 • С1 – ставка до 4 січня 2013 року;
 • С2 – ставка з 4 січня 2013 року.

Платники збору за користування радіочастотним ресурсом України щомісячно обчислюють суму збору виходячи з виду радіозв’язку, розміру встановлених ставок та ширини смуги радіочастот по кожному регіону окремо.

Розрахунки збору подаються платниками протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця, до органу ДПС за місцем податкової реєстрації. Тобто граничним терміном подання розрахунку за січень 2013 року є 20.02.2013. Після цього сплачується збір протягом 10 календарних днів.

Розмір ставок встановлено п. 31 розділу І Закону України від 20.11.2012 року № 5503-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів".Також нагадуємо, що порядок обчислення, сплати збору за користування радіочастотним ресурсом України та розмір його ставок визначено розділом XV Податкового кодексу України.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Нова послуга для платників податків!

ДПС України для зручності платників податків запровадила нову послугу – повідомлення про зміни в податковому законодавстві на електронну адресу.

Якщо платник податків має бажання в отриманні такої інформації, йому необхідно надіслати на електронну адресу idd@sts.gov.ua порожній лист, при цьому в полі “Тема» зазначити «6011».

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Порядок, строки подання декларації та сплата податкового зобов'язання громадянином

Відповідно до п. 45.1 ст. 45 Податкового кодексу податковою адресою платника податків – фізичной особи визнається місце його проживання, за яким він береться на облік як платник податків в органі ДПС.

Форму податкової декларації про майновий стан і доходи, в якій необхідно відображати отримані доходи за 2012 рік, затверджено наказом №1395.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Гранічним строком подання декларації є 30.04.2013р.

Фізична особа зобов'язана самостійно сплатити до 01.08.2013р. суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи.

Якщо дохід отримано від двох та більш податкових агентів

Суттєвою відмінністю цієї кампанії є обов’язок платників податку - фізичних осіб подавати річну податкову декларацію, якщо протягом 2012 року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) їм у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищувала сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 128760 грн. (1073х120)) та проводити перерахунок сум податку за ставками 15(17) % за новими правилами. При цьому, необхідно враховувати, що інші оподатковувані доходи, що були нараховані (виплачені, надані) платникам податку у 2012 році, ніж зазначені вище, не приймають участь у проведені такого перерахунку.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Надання в оренду нерухомості фізичною особою, яка є інвалідом

Відповідно до пп.169.2.3 п.169.2 ст.169 Податкового кодексу податкова соціальна пільга не може бути застосована пільга не може бути застосована до доходів платника податку, інших ніж заробітна плата. Водночас пп.164.2.5 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу встановлено, що дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду, визначений у порядку, встановленому п.170.1 ст.170 цього Кодексу, включається до загального місячного оподаткованого доходу платника податку. Доходи від надання в оренду власного майна фізичною особою, яка є інвалідом, оподатковуються на загальних підставах за ставками, визначеними п.167.1 ст.167 Податкового кодексу: 15% - якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2013р.-11470грн.); 17% - з суми, що перевищує вищезазначений десятикратний розмір. Якщо громадянин почне здавати квартиру в оренду з 2013р., то податок на доходи фізичних осіб він повинен сплачувати щоквартально, а декларацію подати до 01.05.2014р.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Виховання податкової культури у школярів закладає основи подальшого розвитку демократично-правового суспільства.

З метою виховання економічної та правової культури у молоді – майбутніх платників податків та утвердження у суспільстві позитивного іміджу органів Міндоходів фахівцями інформаційно-комунікаційного відділу ДПІ у Київському районі м. Харкова постійно проводяться заходи для молоді району. Керівництво інспекції цілеспрямовану роботу з молодим поколінням визначають як один із пріоритетів у діяльності Міністерства. Виховання податкової культури у школярів закладає основи подальшого розвитку демократично-правового суспільства, утвердження у свідомості української молоді цивілізованих, європейських стандартів життя.

Саме з цією метою фахівцями інформаційно-комунікаційного відділу було прочитано лекції для учнів ХЗОШ №165 та ХЗОШ №170. Під час проведення лекції учні пізнали багато цікавого та проявили свої знання у питаннях податкового законодавства. Виступаючи перед учнями фахівці Міндоходів підкреслили, що набуті знання з податкової тематики знадобляться дітям у майбутньому та сприятимуть добробуту нашої країни та кожного її громадянина окремо. Вони зазначили, що від того, наскільки якісні знання отримають юні громадяни, настільки великим в них буде прагнення втілити свої мрії і бажання у життя.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Нова звітність по РРО

В період підключення реєстраторів до Системи зберігання та збору даних РРО Міндоходів (далі Система) суб’єкт господарювання подає звіт за формою ЗВР-1 до 15 числа місяця, наступного за звітним. За місяць, у якому проведено підключення до Системи, суб’єкт господарювання у термін до 15 числа наступного місяця подає звіт ЗВР-1 з зазначенням обсягів за період звітного місяця до дня проведення персоналізації і відповідно початку електронного звітування. Після підключення до Системи, тобто за період, наступний після місяця, у якому проведено персоналізацію, припиняється подання паперової звітності, і контрольно-звітна інформація передається лише в електронній формі по дротових або бездротових каналах зв’язку до Системи зберігання та збору даних РРО.

В подальшому подання звітності за формою ЗВР-1 суб’єктом господарювання припиняється.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Шановні платники податків!

Користуйтесь офіційним веб – порталом Міндоходів України – www.minrd.gov.ua, де оприлюднюються нормативно – правові акти, зміни та актуальні питання сучасного податкового законодавства.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Принципи роботи Міністерства доходів і зборів України

Сприймання громадян і бізнес як партнерів, цінуємо і поважаємо їх, довіряємо громадянам і бізнесу, допомагаємо тим, хто цього потребує, та викриваємо тих, хто порушує законодавство, створюємо умови для професійного зростання і розвитку наших працівників, ми прагнемо бути корисними суспільству і пишаємося нашою роботою.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Електронні перевірки

З 1 січня 2014р. платники єдиного податку, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, зможуть скористатись новим сервісом. Передбачається, що така перевірка проводитиметься тільки на прохання платника податків і лише у визначених випадках і спосіб.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Бути підприємцєм можна у 16 років

Фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і бажає займатися підприємницькою діяльністю, може бути надана повна цивільна дієздатність.

У разі наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована підприємцем. За цієї умови фізична особа, з моменту державної реєстрації її як підприємця, набуває повної цивільної дієздатності. Відповідна норма передбачена ч. 3 ст. 35 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Податкова відкрита для платників податків!

Якщо у Вас є проблемні питання, Ви маєте можливість записатись на прийом до посадових осіб ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області ДПС за телефоном 700 57 80 або особисто у кімнаті 302 приміщення ДПІ у Київському районі м. Харкова (внутрішній телефон 148). Запис на прийом здійснюється за 5 робочих днів до дати прийому. Графік прийому розміщено на стендах в холі приміщення ДПІ.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Шановні громадяни!

ДПІ у Київському районі м. Харкова повідомляє, що у Центрі обслуговування платників податків можливо отримати консультацію стосовно митного законодавства у представників митного поста „ Центральний” (щовівторка, щочетверга – з 9-00 до 18-00, щоп*ятниці – з 9-00 до 17-00) і відповідно на території митного поста „Центральний” можна отримати консультацію з питань податкового законодавства (щоп*ятниці з 9-00- 16-45).

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Служба, яка працює для Вас !

У випадку проявів протиправних та корупційних дій – діє Єдиний антикорупційний сервіс «Пульс» Міністерства доходів і зборів України. Контактний телефон: (044) 284 00 07

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Відкритість для діалогу з бізнесом – принцип роботи ДПІ у Київському районі

Нещодавно начальник ДПІ у Київському районі м. Харкова Бондаренко Ю.М. зустрівся за «круглим столом» з керівниками бюджетоутворюючих підприємств. Він зазначив, що сьогодні Україна має зарекомендувати себе країною зі сприятливими можливостями для ведення бізнесу та придатною до залучення європейських інвестицій, яка дотримується європейських стандартів побудови податкової системи.

Створити рівні конкурентні умови, прозорі правила гри та підняти престиж податкової служби. Запроваджений сьогодні новий сервіс Міндоходів України – «Електронний кабінет» розпочав свою роботу у тестовому режимі. «Електронний кабінет» - це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет, після авторизації. Найбільшою перевагою даного сервісу буде подання податкової звітності в режимі реального часу. Платник одразу ж бачитиме, як показники його звітності вплинули на стан розрахунків з бюджетом. Податкова звітність подаватиметься пакетом, тобто декларація з усіма додатками. На кожен прийнятий пакет документів видаватиметься одна квитанція про прийняття декларації. У подальшому можливості «електронного кабінету» розширюватимуться. Платники податків зможуть переглядати документи, видані органами Міндоходів України, формувати та заповнювати платіжні документи щодо сплати податків, розрахувати пеню, подавати заяви на реєстрацію платником окремих податків, отримувати консультаційні послуги тощо.

Під час розмови також обговорювались останні зміни у податковому законодавстві та головні напрямки роботи Міндоходів України на сучасному етапі.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Податок на нерухоме майно за новостворені (нововведені) об’єкти житлової нерухомості

За новостворені (нововведені) об’єкти житлової нерухомості фізична особа буде сплачувати податок, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Якщо право власності протягом календарного року переходить від одного власника до іншого, то попередній власник сплачує податок на нерухоме майно за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування. Новий же власник сплачує податок починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

При цьому орган ДПС буде надсилати фізичним особам податкові повідомлення-рішення про розмір нарахованого податку. Такі повідомлення будуть формуватися після отримання інформації про виникнення чи про перехід права власності на такий об’єкт у фізособи від органу держреєстрації прав на нерухоме майно. Також платники можуть самостійно звернутися до органів ДПС для звірки даних щодо площі житлової нерухомості, податкових пільг, ставок та нарахованої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відповідно до ст. 265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, сплатити податок фізособа має протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем розташування об’єкта оподаткування.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Використовуємо електронного цифрового підпису (ЕЦП)

З метою вдосконалення електронного документообігу ДПС України створено власний Акредитований центр сертифікації ключів, який надає послуги електронного цифрового підпису органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності , іншим суб'єктам господарської діяльності та фізичним особам з можливістю безоплатної видачі посилених сертифікатів відкритих ключів. Інформація з питань реєстрації та отримання послуг ЕЦП розміщено на веб-сайті АЦСК (www.cskidd.gov.ua).

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Документи, які ФО повинна подати до органу ДПС для уточнення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначеної у податковому повідомленні-рішенні

Податкові органи обчислюють суму податку на нерухоме майно для фізичних осіб та до 1 липня звітного року за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості надсилають платіжні реквізити та податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті.

Якщо фізична особа не згодна з розрахунками сум податку органу ДПС, вона має право звернутися до податкового органу для звірки даних щодо об’єкта оподаткування на підставі документів, які підтверджують право власності на нерухомість

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Обмеження щодо права на нарахування податкової знижки

Податковим кодексом встановлені певні обмеження щодо права на нарахування податкової знижки, а саме, податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має відмітку у паспорті. Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу. Отже, податкова знижка може застосовуватися виключно до доходу, отриманого платником податку протягом звітного 2012 податкового року у вигляді заробітної плати, зменшеної на суму єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника та податкової соціальної пільги за її наявності. Крім того, податкова знижка нараховується лише в межах розміру заробітної плати, одержаної протягом 2012 р. Інші суми доходів, одержані платником податку в розрахунок для визначення суми податку, що підлягає поверненню у зв'язку з використанням права на податкову знижку, не приймаються.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Умови врахування витрат для нарахування податкової знижки

У разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). При цьому, оригінали зазначених документів не надсилаються органу державної податкової служби, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Податковим кодексом. Водночас, платники податку зобов'язані на вимогу органу державної податкової служби та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред'являти документи і відомості, пов'язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку. Платник податку, який бажає скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2012 року, має право у наступному 2013 році подати річну податкову декларацію до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси (місцем проживання, за яким він береться на облік як платник податків в органі державної податкової служби) про суму свого загального річного оподатковуваного доходу та зазначити в ній підстави, суми та підтверджуючі документи щодо податкової знижки.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Куди подавати декларації про майновий стан і доходи

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані в 2012 р., передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався. Якщо громадяни у минулому році одержували доходи виключно від податкових агентів, то обов’язок щодо подання річної декларації відсутній. Декларація подається до органу державної податкової служби (ДПІ) за місцем податкової адреси платника податку, тобто за місцем реєстрації (по паспорту), або місцем переважного проживання громадянина. Термін подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2012 рік громадянами, які зобов’язані надати декларацію, – не пізніше 30 квітня 2013 року. Форма податкової декларації про майновий стан і доходи, відповідно до якої необхідно відображати отримані доходи за 2012 рік, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 N 1395 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за N 1532/20270, який набрав чинності з 01.01.2012, із змінами та доповненнями.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Довідка про відсутність заборгованості з податків та зборів

З 01.02.2013р. набрав чинності наказ Мінфіну України, яким затверджено Порядок видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, що контролюються органами державної податкової служби. Також затверджено Довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, що контролюються органами державної податкової служби, та Заяви про її видачу.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Нова форма декларації з ПДВ

З 05.03.2013р. набрав чинності наказ Мінфіну України, яким внесено зміни до власного наказу від 25.11.2011р. №1492 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість. Згідно зі змінами скорочено кількість податкової звітності з ПДВ шляхом переходу від 4-х існуючих на сьогодні форм податкових декларацій з ПДВ до однієї. При цьому всі платники ПДВ подаватимуть податкову декларацію з ПДВ з відміткою «загальна». Нова форма декларації з ПДВ запроваджується для звітності, починаючи з 01.04.2013р.

Крім того, ДПС України повідомила, що платник податку зобов’язаний до податкової декларації з ПДВ, яка подається до органу ПДС з прочерками, також додавати копії реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за відповідний звітний період, оскільки Податковим кодексом України та нормативно – правовими актами не передбачено, що подання цих копій залежить від стану господарської діяльності платника податку та від наявності чи відсутності податкових зобов’язань та податкового кредиту у відповідному звітному періоді.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Новий електронний сервіс

З метою спрощення процедури реєстрації платників ПДВ наказом №1144 впроваджено новий електронний сервіс подання реєстраційної заяви платника ПДВ в електронному вигляді. Особи, включені до системи подання податкових документів в електронному вигляді, можуть подавати реєстраційні заяви засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Закону №851 та Закону №852.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Екологічний податок

Ставки екологічного податку встановлено ст.243 – 248 Податкового кодексу. При цьому згідно з п. 2 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» зазначеного Кодексу за податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли з 1 січня 2013р. по 31 грудня 2013р. включно, ставки податку становлять 75% від ставок, передбачених статтями 243 – 246 Кодексу (у 2012 р. вони становили 50%). Пунктами 16 – 21 розділу І Закону №5503 змінено ставки екологічного податку, передбачені ст.243 -248 Податкового кодексу, а саме: їх збільшено в середньому на 7,9%.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Подання декларації при виїзді за кордон

Відповідно до п.179.3 ст.179 Податкового кодексу платники податку - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подавати до органу ДПС за місцем свого проживання податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. Орган ДПС протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що надається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення процедур

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Зарплата в “конвертах” – це злочин, з яким потрібно боротись.

Зарплата в “конвертах” – це вада сьогодення, яка не дає по справжньому, жити чесно. Не можна більше отримувати гроші поза законом, не можна грати за правилами тих, хто має прибуток за рахунок нашого здоров’я та прагнень. Право працювати на користь держави, нести у свої родини добробут і спокій, отримувати певні соціальні гарантії має кожний громадянин нашої держави. Для цього вже зараз кожному з нас потрібно забезпечити гідну роботу, високу заробітну плату, забезпечену старість. Громадяни не погоджуйтесь на зарплату в «конвертах». Про порушення можливо повідомити за тел.. 714-13-57, 714-13-15, 700-57-73.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Самостійне виправлення помилок у декларації

Якщо платник податків, виявив заниження податкового зобов’язання за минулі періоди йому необхідно подати уточнюючий розрахунок з позитивним значенням. Або уточнити таке заниження у складі звітної (нової/ звітної) декларації. При цьому він повинен нарахувати та сплатити до бюджету:

 1. суму заниженого податкового зобов’язання;
 2. суму штрафу:
  1. у розмірі 3% від суми недоплати;
  2. у розмірі 5% від суми недоплати (якщо виправляє помилку у складі декларації);
 3. пеню, навіть якщо у платника податку з відповідного платежу є переплата.

Платник податків нараховує пеню лише на суму заниження податкового зобов’язання та з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, яка діяла на день заниження. Також при визначенні пені потрібно враховувати весь період заниження, тобто кількість календарних днів – з дня, що настає за останнім днем, коли необхідно було сплатити таке податкове зобов’язання, по день, коли платник фактично його сплатить.

Також, звертаємо увагу на те, якщо платник подає уточнюючий розрахунок як окремий документ, то зазначені нарахування треба сплатити до подання такого уточнюючого розрахунку.

Нарахування пені визначено ст. 129 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями та наказом Державної податкової адміністрації України від 17.12.2010 №953 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби».

Забудовники платять податок на нерухомість

Податок на прибуток у лютому місяці 2013 року

Якщо юридична особа – забудовник є власником житлових об’єктів, які він побудував, то така юридична особа є платником податку на нерухоме майно. Водночас, право власності на об’єкти повинно підтверджуватися відповідними документами. Враховуючи зазначене, забудовник повинен:

 1. самостійно обчислити суму податку, виходячи з житлової площі об’єкта оподаткування;
 2. заповнити та направити до органу ДПС податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
 3. сплатити податкове зобов’язання за звітний рік, авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

У разі наявності кількох об’єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об’єктів.

Якщо право власності на об’єкт житлової нерухомості набуте протягом року, податок нараховується з дня виникнення такого права. Зазначимо, що перехід права власності на об’єкт нерухомості відбувається після державної реєстрації права власності на таке майно за новим правонабувачем відповідно до Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

20 лютого 2013 року - граничний термін подання розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за січень 2013 року

Для суб’єктів господарювання, які в підприємницькій діяльності використовують радіочастотний ресурс України (наприклад радіотелефон), змінено ставки збору за користування таким ресурсом. А саме - з 4 січня 2013 року їх збільшено на 7,9 відсотка. Таким чином платникам збору необхідно у Податковому розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за січень 2013 року проставляти ставки збору, обраховані за формулою:

 1. С0=(С1 х 3 + С2 х 28):31,
 2. де С0 – обрахована ставка на січень 2013 року;
 3. С1 – ставка до 4 січня 2013 року;
 4. С2 – ставка з 4 січня 2013 року.

Платники збору за користування радіочастотним ресурсом України щомісячно обчислюють суму збору виходячи з виду радіозв’язку, розміру встановлених ставок та ширини смуги радіочастот по кожному регіону окремо.

Розрахунки збору подаються платниками протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця, до органу ДПС за місцем податкової реєстрації. Тобто граничним терміном подання розрахунку за січень 2013 року є 20.02.2013. Після цього сплачується збір протягом 10 календарних днів.

Розмір ставок встановлено п. 31 розділу І Закону України від 20.11.2012 року № 5503-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів".

Також нагадуємо, що порядок обчислення, сплати збору за користування радіочастотним ресурсом України та розмір його ставок визначено розділом XV Податкового кодексу України

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Нова послуга для платників податків!

ДПС України для зручності платників податків запровадила нову послугу – повідомлення про зміни в податковому законодавстві на електронну адресу.

Якщо платник податків має бажання в отриманні такої інформації, йому необхідно надіслати на електронну адресу idd@sts.gov.ua порожній лист, при цьому в полі “Тема» зазначити «6011».

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Порядок, строки подання декларації та сплата податкового зобов'язання громадянином

Відповідно до п. 45.1 ст. 45 Податкового кодексу податковою адресою платника податків – фізичной особи визнається місце його проживання, за яким він береться на облік як платник податків в органі ДПС.

Форму податкової декларації про майновий стан і доходи, в якій необхідно відображати отримані доходи за 2012 рік, затверджено наказом №1395.

Гранічним строком подання декларації є 30.04.2013р.

Фізична особа зобов'язана самостійно сплатити до 01.08.2013р. суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Якщо дохід отримано від двох та більш податкових агентів

Суттєвою відмінністю цієї кампанії є обов’язок платників податку - фізичних осіб подавати річну податкову декларацію, якщо протягом 2012 року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) їм у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищувала сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 128760 грн. (1073х120)) та проводити перерахунок сум податку за ставками 15(17) % за новими правилами.

При цьому, необхідно враховувати, що інші оподатковувані доходи, що були нараховані (виплачені, надані) платникам податку у 2012 році, ніж зазначені вище, не приймають участь у проведені такого перерахунку.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Надання в оренду нерухомості фізичною особою, яка є інвалідом

Відповідно до пп.169.2.3 п.169.2 ст.169 Податкового кодексу податкова соціальна пільга не може бути застосована пільга не може бути застосована до доходів платника податку, інших ніж заробітна плата. Водночас пп.164.2.5 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу встановлено, що дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду, визначений у порядку, встановленому п.170.1 ст.170 цього Кодексу, включається до загального місячного оподаткованого доходу платника податку. Доходи від надання в оренду власного майна фізичною особою, яка є інвалідом, оподатковуються на загальних підставах за ставками, визначеними п.167.1 ст.167 Податкового кодексу: 15% - якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2013р.-11470грн.); 17% - з суми, що перевищує вищезазначений десятикратний розмір. Якщо громадянин почне здавати квартиру в оренду з 2013р., то податок на доходи фізичних осіб він повинен сплачувати щоквартально, а декларацію подати до 01.05.2014р.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Податок на прибуток у лютому місяці 2013 року

З 01.01.2013 по 31.12.2013 ставка на прибуток становить 19% Податкова декларація з податку на прибуток подається не пізніше 11 лютого поточного року, так як останній день строку подання декларації за 2012 рік припадає на вихідний день – 9 лютого. В той же час сам податок сплачується не пізніше 19 лютого 2013 року.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Нормативна грошова оцінка земель у 2013 році

Станом на 01.01.2013 року нормативну грошову оцінку земель за 2012 рік необхідно індексувати на коефіцієнт 1,0. Такий коефіцієнт розраховано виходячи з індексу споживчих цін за 2012 рік – 99,8 % (п. 289.2 статті 289 Податкового кодексу України).

Водночас, у 2013 році підлягає індексації на коефіцієнт 3,2 нормативна грошова оцінка:

 • земель населених пунктів, яка проведена за вихідними даними станом на 01.04.1996 р.
 • земель сільськогосподарського призначення, яка проведена станом на 01.07.1995 р.
 • земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів (крім земель під торфовищами, наданими підприємствам торфовидобувної промисловості, земель під водою, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення та лісових земель), проведена станом на 01.01.1997 р.

Крім того станом на 01.01.2013 р. на коефіцієнт 1,879 індексується нормативна грошова оцінка земель під торфовищами, наданими підприємствам торфовидобувної промисловості, земель під водою, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення та лісових земель за межами населених пунктів, проведена станом на 01.01.1997 р.

Також нормативна грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення, проведена у 2006 році станом на 01.01.2013 р. підлягає індексації на коефіцієнт 1,254. Зауважимо, що нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Податкова накладна в електронній формі

Платник податку зобов'язаний надати покупцю на його вимогу підписану і скріплену печаткою податкову накладну. За вибором покупця податкова накладна може бути складена в паперовому вигляді або в електронній формі.

Продавець складає податкову накладну у форматі, затвердженому Державною податковою службою, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.

При складанні електронної накладної необхідно накласти на неї електронний підпис та надіслати її до органу ДПС засобами комунікаційного зв’язку. Така накладна вноситься до Єдиного реєстру податкових накладних відповідно до Порядку, затвердженого Постановою КМУ від 29.12.10 №1246.

Лише після отримання від ДПС України квитанції про підтвердження реєстрації в ЄРПН податкової накладної, продавець може надіслати її в електронному вигляді покупцю. В той же час покупець також повинен мати відповідне програмне забезпечення для податкових накладних. Важливо знати, що при складанні податкової накладної в електронній формі, складати її в паперовому вигляді не обов'язково.

Водночас, продавець зобов’язаний зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо:

 • сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить понад 10 000 гривень
 • при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів
 • при здійсненні операцій з постачання товарів, ввезених на митну територію України
Подання податкової накладної платниками податків регулюються статтею 201 Податкового кодексу України.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Підприємство за дорученням працівника здійснювало перерахування коштів на навчання його дитини

Водночас відповідно до ст.1000 цього Кодексу за договором доручення одна сторона зобов’язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права й обов’язки довірителя.У договорі доручення або у виданій на підставі договору довіреності мають чітко визначатись юридичні дії, які належить вчинити повіреному. Ці дії мають бути правомірними, конкретними та здійсненними (ст.. 1003 Цивільного кодексу). Таким чином, у разі якщо підприємство за дорученням працівника (на підставі договору доручення або довіреності) здійснювалр перерахування сум коштів з одержаного ним доходу у вигляді заробітної плати за навчання інших членів сім’ї першого ступеня споріднення (дитини), які не отримували заробітної плати, працівник підприємства може скористатися правом на податкову знижку за їх (своєї дитини) навчання.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

В які терміни податковий агент повинен перерахувати ПДФО до бюджету з виплачених доходів

Відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ), податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.

Згідно із пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування податку до бюджету.

Відповідно до пп. 168.1.4 п. 168.1 ст. 168 ПКУ якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

Враховуючи вищевикладене, податок на доходи фізичних осіб сплачуються податковими агентами під час виплати оподатковуваного доходу платнику податку або у разі виплати доходу готівкою з каси чи у негрошовій формі, протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Сплата ПДФО при отриманні спадщини (подарунку) ФО - нерезидентом, який немає податкової адреси на території України

Фізична особа - нерезидент, яка отримує на території України спадщину, сплачує податок на доходи фізичних осіб за місцем нотаріального оформлення свідоцтва про право на спадщину (за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори).

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Оподаткування спадщини (подарунку), отриманого ФО - нерезидентом від ФО - резидента

Фізична особа - нерезидент, яка отримала спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, зобов’язана сплатити податок на доходи фізичних осіб до нотаріального оформлення успадкованого (подарованого) об’єкта, за ставкою 15% та/або 17% в залежності від розміру бази оподаткування в календарному місяці.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Електронний кабінет платника податків

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.12.12р. №1007-р затверджено концепцію створення електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків», який буде запроваджено з 01.01.13р.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Якщо змінились дані у спрощенців

Якщо змінилося найменування юридичної особи, прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) необхідно подати до органу податкової служби за місцем реєстрації відповідну заяву. Заява подається протягом місяця з дня виникнення таких змін.

У разі зміни податкової адреси суб'єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

У разі зміни податкової адреси суб'єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої і четвертої груп разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Фізичні особи – підприємці подають декларацію про майновий стан і доходи до 11 лютого 2013 року включно

Фізичні особи – підприємці за результатами календарного року подають декларацію про майновий стан і доходи до органу державної податкової служби за місцем своєї податкової адреси. Декларація подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду, тобто не пізніше 11 лютого 2013 року.

У декларації про майновий стан і доходи зазначається сума отриманих доходів від провадження господарської діяльності та сума податків, що підлягає сплаті до бюджету або поверненню.
Разом з такою декларацією подається додаток № 5 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності».

Відповідний додаток заповнюється на підставі даних книги обліку доходів та витрат. Тут зазначаються назва та код виду діяльності згідно КВЕД, за здійснення якого одержано дохід, сума одержаного доходу, вартість документально підтверджених витрат, пов’язаних з господарською діяльністю, суму чистого оподатковуваного доходу.

Водночас, фізичні особи – підприємці самостійно здійснюють розрахунок податкових зобов’язань та зазначають авансові платежі на 2013 рік з податку на доходи фізичних осіб.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Які доходи не включаються до складу доходу платника єдиного податку

Готівку, отриману за реалізацію товарів (робіт, послуг), суб’єкт господарювання-фізична особа відображає у Книзі обліку доходів або у Книзі обліку доходів і витрат (для платників ПДВ). У разі внесення цих коштів на власний розрахунковий рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, платник повторно не включає їх до складу доходу платника єдиного податку. При цьому, у платіжному дорученні зазначається призначення платежу «виручка за певний період».

Важливо пам’ятати, що сума коштів, внесена на власний розрахунковий рахунок за певний період, не повинна перевищувати суму доходу, відображену в Книзі за відповідний період.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Термін та форма заяви суб’єкта господарювання – фізичної особи платника єдиного податку щодо періоду щорічної відпустки або терміну втрати працездатності

Згідно з п.295.1 та 295.2 ст.295 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010р. №2755-VI із змінами та доповненнями передбачено, що платники єдиного податку першої і другої груп зобов’язані сплачувати єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа поточного місяця.

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку в залежності від розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Також слід зазначити, що відповідно до п.295.5 ст.295 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше днів.

Пунктом 295.6 ст.295 ПКУ встановлено, що суми єдиного податку, сплачені відповідно до п.295.5 ст.295 ПКУ підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника податку.

Згідно з пп..298.3.2 п.298.3 ст.298 ПКУ інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим доданням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі.

Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами ПКУ не передбачено.

Враховуючи вищевикладене, з метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до органу ДПС заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подавати одразу після закінчення лікарняного.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Порядок обчислення суми податку нерухоме майно.

Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані до 15 квітня поточного року, а в наступні роки щоквартально у 15-денний термін після закінчення податкового (звітного) періоду подавати органам державної податкової служби відомості, необхідні для розрахунку даного податку.

Відповідно податкові органи до 1 липня звітного року обчислюють суму податку для фізичних осіб і надсилають за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, а також платіжні реквізити.

У той же час, якщо право власності на об'єкт оподаткування перейшло від одного власника до іншого протягом календарного року, то податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Для ФОП- «спрощенці» другої групи запроваджується річний звітний період замість квартального

Починаючи з 2013 року для фізичних осіб-підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування та обрали для себе ІІ групу, запроваджується річний звітний період замість квартального. Це передбачено Законом України № 5503-VI. від 20.11.2012 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків та зборів”.

Нагадуємо, що за звітний період - 4 квартал 2012 року – податкову декларацію необхідно подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду, тобто не пізніше 11 лютого 2013 року.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Бути підприємцєм можна у 16 років

Фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і бажає займатися підприємницькою діяльністю, може бути надана повна цивільна дієздатність.

У разі наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована підприємцем. За цієї умови фізична особа, з моменту державної реєстрації її як підприємця, набуває повної цивільної дієздатності.

Відповідна норма передбачена ч. 3 ст. 35 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Спадок, отриманий від члена сім’ї І-го ступеня споріднення не оподатковується

Якщо Ви отримали спадщину від члена сім’ї І-го ступеня споріднення, то вартість успадкованої власності оподатковується за 0-ю ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Фізична особа, яка отримує спадщину від члена сім’ї ІІ-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості успадкованого.

Якщо ж майно успадковує фізична особа, яка має статус дитини-сироти, але якій виповнилось 18 років, від члена родини ІІ-го ступеня споріднення, то вартість об’єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Нагадуємо, що особа, у разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи І-го ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Юридична особа може перейти на спрощену систему оподаткування протягом року

Юридична особа - суб`єкт господарювання протягом звітного року може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Для цього необхідно подати до органу державної податкової служби відповідну заяву, але не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Такий перехід може бути здійснений один раз протягом календарного року та лише за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені для IV та VI груп платників єдиного податку (п.291.4 ст.291 ПКУ).

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Авансові внески з податку на прибуток у січні - лютому 2013 року.

Починаючи з 1 січня 2013 року платники податку з доходом більше 10 млн. грн. повинні сплачувати авансові внески з податку на прибуток у січні та лютому 2013 року протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Такі авансові внески розраховуються у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев’ять місяців 2012 року.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Договір про надання податкової звітності засобами Інтернет можна укласти в електронному вигляді

Для подання податкової звітності в електронній формі платнику податків необхідно укласти договір “Про визнання електронних документів” з податковою інспекцією. Такий договір можна укласти в електронному вигляді. Для цього слід завантажити з рубрики офіційного інформаційного ресурсу www.cskidd.gov.ua «Програмне забезпечення/Програмне забезпечення для звітності» інсталяційний пакет програмного забезпечення «ДПС Захист звітності». Після встановлення та налаштування якого в меню “Договори та заяви” потрібно обрати відповідний варіант Договору. Договір підписується особистими ключами посадових осіб або фізичної особи – підприємця та відправляється до ДПС.

Для уточнення реквізитів, необхідних для заповнення відповідних полів договору “Про визнання електронних документів”, потрібно звернутись в податкову інспекцію за місцем реєстрації.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Кампанія декларування доходів громадян стартувала

Розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2012 року, яка триватиме до 1 травня 2013 року.

У 2013 році декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно з яким громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.

Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2012 році, подається до 1 травня поточного року. У 2013 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2012 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації.

Форма податкової декларації та Інструкція щодо її заповнення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 №1395 (із змінами і доповненнями, внесеними наказами МФ України від 03.02.12 № 84 та від 06.07.12 № 806). Декларація складається з восьми розділів та семи додатків. Декларацію можна отримати безкоштовно в органах державної податкової служби, а також роздрукувати з веб-порталу ДПС України: www.sts.gov.ua.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Ставки збору за провадження торгівельної діяльності з 1 січня 2013 року збільшено

Згідно рішення Харківської міської ради 4 сесії 6 скликання від 12.01.2011р. №126/11 м. Харкова «Про врегулювання питань справляння податків на території міста Харкова відповідно до норм Податкового кодексу України» та відповідно додатків №1, №2 до положення «Про порядок обчислення та сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності у місті Харкові» ставки збору за провадження торгівельної діяльності з 1 січня 2013 року збільшено у зв'язку з тим, що мінімальна заробітна плата з 01.01.2013р. складає 1147 грн.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Податкові соціальні пільги у 2013 році

З 1 січня 2013 року мінімальну заробітну плату та прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено у розмірі – 1147 гривень на місяць. При обчисленні ПДФО протягом всього 2013 року застосовуватимуться такі показники:

 • гранічний розмір місячного доходу (заробітної плати), до якого застосовуватимуться ПСП (пп.169.4.1 ПКУ) – 1610 грн;
 • податкова соціальна пільга в розмірі 100% (пп. 169.1.2 ПКУ) – 573грн. 50 коп.
 • податкова соціальна пільга в розмірі 150% (пп. 169.3 ПКУ) – 860 грн. 25 коп.
 • податкова соціальна пільга в розмірі 200% (пп. 169.1.4 ПКУ) – 1147 грн.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Шановні платники податків !

ДПС у Харківській області повідомляє, що 31 січня 2013 року в місті Вінниця (адреса: м. Вінниця, вул. Пушкіна, 4, готельний комплекс «Поділля») відбудеться Всеукраїнський галузевий семінар для підприємств аграрного сектору за участі фахівців ДПС України та Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України». Тема семінару: «Правове забезпечення діяльності у сфері сільського господарства». Час роботи семінару з 11.00 до 17.00.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

У 2012 році до податкового органу Київського району м. Харкова за допомогою звернулось 100 громадян

За минулий рік до ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області ДПС надійшло 100 письмових звернень від громадян району, що на 55 звернень менше ніж у відповідний період минулого року. Частіше громадяни інформували податкову про ухилення суб’єктів господарювання від сплати податків і такі звернення склали від загальної кількості 62% - 62 звернення. Значну частку звернень складають звернення стосовно оподаткування доходів підприємницької діяльності (єдиний податок, загальна система оподаткування) – 23 звернення (23%). Слід відмітити, що всі звернення розглянуто своєчасно і вирішено конструктивно.

В ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області ДПС постійно вживаються заходи із запобіганню підстав для повторних звернень та звернень до органів вищого рівня, роз’яснюються конституційні права громадян і способи їх захисту. І як результат, протягом 2012 року повторних звернень до ДПІ у Київському районі м. Харкова не надходило

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Заповнюємо розрахункові документи вірно

Згідно наказу Міністерства фінансів України від 07.07.2012 №817 затверджено порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, який діє з 01.09.2012р. Платникам податків, які допустили податковий борг необхідно заповняти платіжне доручення в наступному порядку:

В полях призначення платежу :
ЄДРПОУ підприємства; назва податку в рахунок погашення податкового боргу.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Фізичні особи сплачують податок на нерухоме майно протягом 60 днів

З 1 січня 2013 року в Україні введений податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який сплачують як фізичні, так і юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

До 1 липня звітного року податкові органи обчислюють для фізичних осіб суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та надсилають за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, а також платіжні реквізити. Фізичні особи сплачують податок на нерухоме майно протягом 60 днів із дня вручення такого повідомлення-рішення за місцем розташування об'єкта оподаткування через установи банків та поштові відділення.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

У 2013 р. дохід від продажу або обміну авто не обкладається податком на доходи фізичних осіб

З 1 січня 2013 року набули чинності положення Податкового кодексу України про оподаткування доходів від продажу автомобілів, мотоциклів, мопедів.

Так, з початку року не обкладається податком дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, та/або мотоцикла, і/або мопеда.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох і більше об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна регламентовано ст.173 Податкового кодексу, в яку Законом України від 02.10.12 №5413-VI внесено зміни.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Ставка податку на прибуток у 2013 році

З 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно ставку податку на прибуток підприємств встановлено на рівні 19 відсотків, а для суб'єктів індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування, передбачені в пункті 15 підрозділу 10 цього розділу, - 5 відсотків.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Бюджет країни отримав від платників Київського району м. Харкова більше 1,0 млрд. грн. податків

За минулий рік платники податків: юридичні та фізичні особи Київського району м. Харкова сплатили до державної скарбниці додатково 166,77 млн. грн. Цьому в повній мірі сприяло значне покращення в обслуговуванні платників податків, скорочення перевірок, удосконалення податкового законодавства. Підбиваючи підсумки минулого року на щотижневій нараді з керівним складом інспекції, начальник ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області ДПС Валентин Тетянчук підкреслив, що пріоритети у роботі колективу і у подальшому залишаються незмінними: забезпечення виконання планових показників, детінізація економіки, удосконалення адміністрування податків і зборів, покращення сервісу обслуговування платників податків. Головним Він наголосив тенденцію працювати з платниками податків прозоро, відкрито та підвищувати позитивний імідж податкової служби взагалі. За словами керівника податкового відомства Київського району м. Харкова, колектив інспекції досить успішно завершив 2012 рік. Зведений бюджет виконано на 102,4%, протягом січня – грудня минулого року платниками податків додатково було сплачено до державної казни 166,77 млн. грн. А всього за минулий рік зібрано більше 1,0 млрд. грн., а саме 1 млрд. 062 млн. 843 тис. грн. Останнім часом постерігається позитивна динаміка виконання планових показників, досягнуто стабільність у рості в надходженнях податків до бюджетів усіх рівнів. Завдяки динамічним напрацюванням до Державного бюджету надійшло 449,5 млн. грн. (100,2%), до Місцевого – 613,35 млн. грн. (104,1%). Досягнуто також перевиконання планових показників по основним податкам і зборам: додатково надійшло у порівнянні з аналогічним періодом минулого року податку на прибуток 25,31 млн. грн; ПДВ – 57,15 млн. грн.; податку на доходи з фізичних осіб - 44,48 млн. грн., єдиного податку - 31,51 млн. грн., плати за землю - 10,32 млн. грн. У повному обсязі виконані планові показники і по іншим податкам і зборам.

У кінці наради начальник ДПІ націлив колектив інспекції на активну та плідну працю у 2013 році, підкреслив, що резервів забагато. В той же час Він підкреслив, що ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області ДПС, завдяки розвитку партнерських відносин з платниками податків, досягла ефективних результатів по забезпеченню надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Протягом 2012 року платники Київського району м. Харкова скоротили борги перед державою більш ніж на 60 млн. грн.

Новий рік розпочався підведенням підсумків роботи колективу ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області ДПС на черговій оперативній нараді за участю керівного складу інспекції. Виступаючи перед присутніми, начальник ДПІ Валентин Тетянчук чітко зазначив, що у роботі колективу досягнуто значних успіхів: як то виконання планових завдань, так і у плані скорочення податкового боргу платників району перед державою. За його словами, протягом минулого року кількість боржників по Київському району скоротилась на 212 платників, у бюджет надійшло 60,827 млн. грн. заборгованих коштів. Скорочення податкового боргу відбулося завдяки таким підприємствам, як: ПРАТ «АККО ІНВЕСТ», ТОВ «ЛаКкі», ТОВ «Євроазія – Н», КП «Муніципальна охорона», ТОВ компанія «Актив – оіл», ТОВ «Каттар». В той же час, 8 підприємств «заморозили» свої борги, 3 підприємства збільшили суму боргу, а підприємство ТОВ «Промснаб» поповнило ряди підприємств – боржників у грудні місяці із сумою податкового боргу більше 1,0 млн. грн. Завершуючи нараду з керівниками структурних підрозділів ДПІ, Валентин Тетянчук констатував, що ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області ДПС запрошує всіх до співпраці. З податковим боргом потрібно боротись – від цього виграє суб’єкт господарювання і виграє держава.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Новини по авансовим внескам податку на прибуток.

З 01.01.13р. докорінно змінюється підхід до декларування та сплати платниками податку на прибуток податкових зобов’язань. Нове те, що платники цього податку обов’язані будуть сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і строки, встановлені для місячного податкового періоду. Розмір авансового внеску становить не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації. У січні – лютому 2013р. авансовий внесок з податку на прибуток сплачуватиметься у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за 9-ть місяців 2012р. Авансовий внесок щомісяця сплачуватимуть платники податку на прибуток, у яких об’єкт оподаткування за останній річний звітний податковий період перевищує 10,0 млн. грн..

Авансові внески не сплачуватимуть: новостворені підприємства, виробники с/г продукції, неприбуткові установи (організації), неприбуткові установи (організації), платники податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10,0 млн. грн. Такі платники сплачуватимуть податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Змінено Порядок обліку платників податків і зборів

Мінфіном України з метою підвищення рівня обслуговування платників податків затверджено зміни по Порядку обліку платників податків і зборів. Наказ почав діяти з 17.12.2012 р. Змінами встановлено, що дані про взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, як платників податків і зборів в органах ДПС передаються до Єдиного державного реєстру у день взяття їх на облік за основним місцем обліку із зазначенням дати і номера запису про взяття на облік, назви та ідентифікаційного коду органу ДПС, у якому платника податків взято на облік. Взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, як платників податків і зборів в органах ДПС підтверджуються випискою з Єдиного державного реєстру, яка надсилається (видається) цим юридичним особам та відокремленим підрозділам юридичних осіб у порядку, встановленому законом. У разі взяття на облік як платників податків і зборів в органах ДПС юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, відомостей щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі, орган ДПС за основним місцем обліку формує довідку про взяття на облік платника податків за формою №4- ОПП.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Якщо зарплата у конверті, то пенсії стане лише на конверт...

Прагнучи якнайшвидшого збагачення, дехто забуває про своє майбутнє та не замислюється про наслідки, які обов’язково потягнуть за собою їх дії. Поглянемо на такий розповсюджений нині серед окремих працедавців метод „зекономити” гроші, як виплата заробітної плати в „конвертах”. Деякі суб’єкти господарювання розраховуючись з найманими працівниками документально показують виплату мінімальної заробітної плати або її частини для мінімізації податку з доходів фізичних осіб, основна ж доля коштів виплачується в "конвертах". Заробітну плату в "конвертах" без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави. Податкові органи області через свою консультаційну, роз’яснювальну роботу, публікації в засобах масової інформації та мережі Інтернет вже неодноразово наголошували - людина, яка отримує заробітну плату у конверті, позбавлена соціальних гарантій! Той хто отримує "тіньову" зарплату позбавлений оплати тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, та допомоги по вагітності та пологах; виплати втраченого заробітку у зв’язку з втратою непрацездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи; одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності, та інших випадках, передбачених законодавством. Крім того, нелегальна робота - це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантії на безпечні і здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Декларація про майновий стан і доходи через Інтернет

З нового року громадяни зможуть заповнювати й направляти в податкову службу декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет. Для користування послугою платникові податків треба мати електронний ключ цифрового підпису й відповідне програмне забезпечення. І те, і інше надається безкоштовно. На офіційному сайті податкової служби вже з'явився спеціальний банер, у якім докладно пояснюється порядок заповнення декларації і її додатків.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Оподаткування під час новорічних свят

Підприємствам і приватним підприємцям, які здійснюють організацію новорічних свят необхідно оформити взаємини з тимчасовими працівниками - акторами й аніматорами, які задіяні у святкових поздоровленнях під час новорічних і різдвяних свят. Це ж стосується й громадян, які підзаробляють на свята "Дідами Морозами", "Снігурками" або іншими казковими персонажами. При одержанні громадянами доходів від надання послуг у сфері розваг (проведення новорічних поздоровлень на замовлення, участь у святкових виставах, балах, маскарадах, корпоративах у якості "Діда Мороза" і "Снігурки") необхідно платити податок на доходи фізичних осіб.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Формування податкової вимоги платникам податків

Наказом Міністерства фінансів України від 24.10.12 №1113 затверджено новий Порядок направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податків. Наказом передбачено дві нові підстави для формування податкової вимоги:

 • платник збору не сплатив узгодженої суми збору не сплатив узгодженої суми збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності у встановлені строки;
 • платник єдиного податку першої або другої групи не сплатив суми авансового внеску у встановлені строки. Також встановлено, податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 340 гривень).
Новий порядок набрав чинності 30 листопада 2012 року.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Сплата екологічного податку з 01.01.2013 року

Платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи ьа організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, якими здійснюється, зокрема розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання).

Об'єктом та базою оподаткування є обсяги та види (класи) розміщенних відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання (пп.242.1.3 п.242.1 ст.242 ПКУ).

Не є платниками податку за розміщення відходів суб'єкти господарювання, які розміщують на власних територіях (об'єктах) виключно відходи як вторинну сировину (п. 240.5 ст.240 ПКУ).

Враховуючи положення підрозділу 5 розділу ХХ (Перехідні положення) Податкового кодексу за податковими зобов'язаннями з екологічного податку, що виникли з 1 січня 2013 року до 31 грудня 2013 року включно ставки податку становлять 75% від ставок, передбачених статтями 243 (ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовін стаціонарними джерелами забруднення), 244 (ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення), 245 (ставки податку за скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти), 246 (ставки податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах) Податкового кодексу.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Податкова соціальна пільга.

Вона не може бути застосована до наступних доходів платника: - доходів, інших ніж заробітна плата; до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету; до доходу само зайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Повернення свідоцтва при виході з реєстру платників ПДВ

Разом із поданням заяви за формою 3-ПДВ про анулювання реєстрації платник податку на додану вартість зобов'язаний повернути податковому органу свідоцтво та всі засвідчені копії свідоцтва, якщо вони були раніше отримані. Якщо такі додатки відсутні, то податковий орган не приймає до розгляду заяву. Якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативи податкового органу, платник податку зобов'язаний повернути податковому органу свідоцтво та всі засвідчені копії свідоцтва разом із супровідним листом протягом 20 календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Соціальні гарантії у 2013 році

Відповідно до ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб: з 1 січня – 1147 грн., з 1 грудня – 1218 грн. Відповідно до ст.8 установити у 2013 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня – 1147 грн., з 1 грудня-1218 грн. у погодинному розмірі: з 1 січня – 6,88 грн., з 1 грудня – 7,3 грн.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

У 2013 році старі КВЕДи суб'єкти господарювання зобов'язані замінити на нові

ДПСУ звертає увагу платників податків, що у зв'язку із набуттям чинності 01.01.12 національного класифікатора України ДК 009:2010 «Класифікатор видів економічної діяльності» затвердженого наказом Держспоживстандарту від 11.10.10 №457 (зі змінами та доповненнями від 29.11.10 №530). Згідно з цим наказом старі КВЕД діють до 01.01.13р., після чого всі суб'єкти підприємництва зобов'язані замінити їх на нові КВЕДи.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Термін дії Свідоцтва платника єдиного податку – необмежений

Відповідно до п. 299.3 ст.299 Податкового кодексу України вказане Свідоцтво видається безстрокова виключно суб'єкту господарювання або уповноваженій ним особі та не може передаватися для провадження господарської діяльності іншим особам. Фізичним особам – підприємцям, які отримали свідоцтво платника єдиного податку в 2012 році та бажають у 2013 році продовжувати працювати на спрощеній системі оподаткування, не потрібно звертатись до органів державної податкової служби чи інших державних органів за подовженням терміну дії Свідоцтва та подавати жодних заяв.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Співробітниками ВПМ ДПІ у Київському районі м. Харкова мобілізовано у бюджет за листопад місяць майже 3,0 млн. грн.

Як зазначив нещодавно на брифінгу для представників ЗМІ району начальник ВПМ ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області ДПС Олександр Казмірук, листопад місяць 2012 року для підрозділу ВПМ видався «жарким». Співробітниками податкової міліції за листопад п.р. до Державного бюджету мобілізовано грошових коштів на загальну суму 2,93 млн. грн., у т. ч.: по підприємствам – «мінімізаторам» -2,411 млн. грн., за рахунок погашення податкового боргу - 0,519 млн. грн. За матеріалами, зібраними співробітниками ВПМ, порушено дві кримінальні справи за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст.191 КК України та ч.2 ст.364 КК України. Попереджено один факт спроби незаконного відшкодування ПДВ із бюджету на суму 483,2 тис. грн. Також в ході проведення оперативно – розшукових заходів, працівниками підрозділу вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на загальну суму близько 20,0 тис. грн., у т.ч.: тютюнових виробів на суму 19,46 тис. грн. та талино – мастильних матеріалів на суму – 0475 тис. грн. В обох випадках повернуто до бюджету несплачений акцизний податок.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

До відома платників податків! Електронна подача податкової звітності:

ДПІ у Київському районі м. Харкова повідомляє, що ДПC України продовжує впровадження системи приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності та реєстрів податкових накладних платників податків в електронному вигляді. ДПІ у Київському районі м. Харкова надає програмне забезпечення для формування, подання та збереження податкової звітності та реєстру податкових накладних в електронному вигляді та постійно проводить семінари–тренінги з платниками, які заключили договори на подання звітності електронною поштою. Усі консультацій-ні послуги безкоштовні. Для отримання програмного забезпечення звертатись до ДПІ кабінет 310, 311 при собі мати CD-диск. Довідки за тел.714-34-80, 714-34-84. У програмі реалізовані наступні можливості: камеральна перевірка бухгалтерської звітності (дозволяє уникнути помилок при складанні бухгалтерської звітності); оперативне складання бухгалтерської звітності, що дозволяє скоротити час ; програма містить всі форми звітності, що існують в Україні; оперативність внесення змін у форми звітності відповідно до податкового законодавства; печатка готових звітів (бланків для звітів); здача звітів у податкову інспекцію без черги. Дозволяє скоротити витрати часу на здачу й прийом звітності. Заощаджуйте свій і наш час!

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

До відома платників податків! Електронна подача податкової звітності:

ДПІ у Київському районі м. Харкова повідомляє, що ДПC України продовжує впровадження системи приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності та реєстрів податкових накладних платників податків в електронному вигляді. ДПІ у Київському районі м. Харкова надає програмне забезпечення для формування, подання та збереження податкової звітності та реєстру податкових накладних в електронному вигляді та постійно проводить семінари–тренінги з платниками, які заключили договори на подання звітності електронною поштою. Усі консультацій-ні послуги безкоштовні. Для отримання програмного забезпечення звертатись до ДПІ кабінет 310, 311 при собі мати CD-диск. Довідки за тел.714-34-80, 714-34-84. У програмі реалізовані наступні можливості: камеральна перевірка бухгалтерської звітності (дозволяє уникнути помилок при складанні бухгалтерської звітності); оперативне складання бухгалтерської звітності, що дозволяє скоротити час ; програма містить всі форми звітності, що існують в Україні; оперативність внесення змін у форми звітності відповідно до податкового законодавства; печатка готових звітів (бланків для звітів); здача звітів у податкову інспекцію без черги. Дозволяє скоротити витрати часу на здачу й прийом звітності. Заощаджуйте свій і наш час!

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Електронний цифровий підпис - надійний засіб

Платник податків, який виявив бажання здавати звітність в електронному вигляді повинен: отримати в ДПІ за місцем реєстрації або на веб-сайті ДПC України www.sts.gov.ua текст договору та безкоштовне програмне забезпечення шифрування та накладання ЕЦП, яке має сертифікат відповідності. Електронний цифровий підпис (ЕЦП) – це реквізит електронного документа, який підтверджує достовірність інформації, що міститься в ньому і факт підпису конкретної особи.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

ЕЛЕКТРОННОМУ ДОКУМЕНТУ – ЕЛЕКТРОННИЙ ЦИФРОВИЙ ПІДПИС

Шановні платники податків Київського району! Залучайтеся до подання звітності до податкових органів мережою Інтернет, адже це вимога сьогодення, що відбувається у провідних країнах світу.

Останнім часом виникають питання стосовно електронного підпису, тому відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис (ЕЦП) – вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувала. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа. ЕЦП є повним електронним аналогом звичайного підпису на папері, але реалізується не за допомогою графічних зображень, а за допомогою математичних перетворень змісту документа. Особливості математичного алгоритму створення й перевірки ЕЦП гарантують неможливість підробки такого підпису сторонніми особами. Надійність і зручність використання ЕЦП не викликає сумнівів. Завдяки технологіям, які застосовуються, ви також можете шифрувати документи. При цьому до всіх перерахованих вище переваг технології ЕЦП, ви одержуєте ще й гарантований захист інформації від несанкціонованого доступу. Послуга електронного цифрового підпису надається на договірних умовах фізичним й юридичним особам. Для того, щоб отримати електронний цифровий підпис необхідно: заповнити договір і реєстраційні анкети; оплатити послугу; за допомогою співробітників представництва згенерувати ключ й одержати сертифікат ключа ЕЦП. Оформлення документів містить у собі підписання Договору на надання послуги ЕЦП, заповнення заявки на реєстрацію й, по необхідності, доручення на виконання реєстрації. Після оформлення всіх документів, знадобиться не більше декількох хвилин на генерацію ключів. Це не вимагає особливих знань персонального комп’ютера. Усе, що потрібно – елементарні навички роботи з мишкою й клавіатурою. Податківці Київського району запрошують платників податків переходити на електронну систему подання звітності через Інтернет – для цього в податковій створені всі умови.

Більш детальну інформацію стосовно питання отримання електронного цифрового підпису розміщено на веб – сайті ДПС України www.sts.gov.ua та ДПС у Харківській області kh.sts.gov.ua можна отримати консультацію за телефонами ДПІ 714-34-84

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

За дев’ять місяців п.р. кількість платників по Київському району, які звітують електронною поштою зросла майже на 900 осіб

Загалом за дев’ять місяців поточного року кількість платників податків (юридичних та фізичних осіб) по Київському району, які звітують через Інтернет зросла на 896 осіб. Приємно відмітити, що постійно зростає і кількість платників ПДВ, які подають податкові декларації та реєстри податкових накладних в електронному вигляді. Сьогодні їх 97% від загальної кількості платників ПДВ. За неповний цей рік кількість платників ПДВ збільшилась на 223 особи. А загальна кількість платників по Київському району, які обрали електронний засіб подання податкової звітності наближається до 5,0 тис. осіб.

Податкова служба України нагадує, щоб скористатись можливістю безкоштовно подавати електронну звітність платникам потрібно отримати в Акредитованому центрі сертифікації ключів програмне забезпечення для подання звітності в он лайн – режимі. На цей час вже близько 300 платників податків скористались цією можливістю. Масово – роз’яснювальна робота у напрямку популяризації переваг подання податкової звітності в електронному вигляді фахівцями інспекції ведеться постійно. На теперішній час надано консультаційні послуги більше 2500 платникам податків і майже кожного стосувалось питання по електронній звітності в той чи іншій мірі. Також регулярно для платників в інспекції проводяться семінари – тренінги (не менше 2-х разів на місяць), на яких платники мають можливість на практиці попрацювати у програмі та вирішити свої проблемні питання. З початку року вже близько 250 чоловік відвідали такі семінари та переконалися в перевагах подання звітності електронною поштою.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Вдосконалення податкової системи України!

Державна податкова служба України запрошує підприємців та громадян отримати ключі електронного підпису для надання будь-якої звітності, передбачену законодавством, в електронному вигляді до податкової інспекції за місцем реєстрації. Ключі електронного підпису можна отримати у Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби України. Пункт реєстрації користувачів для отримання безкоштовного сертифікаційного ключа знаходиться за адресою: м. Харків, Держпром, 6 під'їзд, 2 поверх, к.121. Центр працює з 9-00 до 16-30 години, у п'ятницю до 16-00, перерва з 13-00 до 13-45.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Вилучено тютюнових виробів на 4,5 тис.грн.

Співробітниками ВПМ ДПІ у Київському районі м. Харкова викритий факт здійснення незаконної господарської діяльності громадянкою Л., яка здійснювала незаконну реалізацію тютюнових виробів з торгівельного лотка, без наявності ліцензії на право торгівлі тютюновими виробами. Вказаними діями гр. Л. порушила вимоги ст. 9 ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». У зв’язку з вищевикладеним у відношенні гр. Л. складений протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення та вилучено тютюнових виробів загальною вартістю 4535 грн.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

До уваги платників податків та громадян!

Шановні платники податків! На виконання доручення Президента України Віктора Януковича ДПС України здійснює комплекс заходів для підготовки Програми лібералізації державної податкової політики на 2013-2014 рр.

Бажаючі можуть залишити свої пропозиції щодо удосконалення податкового законодавства та поліпшення роботи органів ДПС в спеціальних скриньках, що розміщені у приміщеннях органів ДПС та Центрах обслуговування платників податків, або надіслати їх на електронну адресу taxservice@sts.gov.ua.

До уваги суб'єктів господарювання - користувачів регістраторів розрахункових операцій!

Відповідно до змін, передбачених розділом II „ Прикінцеві положення” Закону №4834, платникам податків надається додатковий час для підготовки до нових форм подання інформації до органів ДПС, яка до 1 січня 2013р. надаватиметься платниками на добровільних засадах.

Суб’єктам господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, надається адаптаційний період у 2012 році з подання до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Державна податкова служба запрошує підприємців залучитися до формування Програми лібералізації державної податкової політики

Державна податкова служба України розпочала кампанію зі збору та узагальнення пропозицій від представників бізнесу щодо вдосконалення податкової системи.

В органах ДПС Харківського регіону в Центрах обслуговування платників податків встановлені спеціальні скриньки, в яких платники податків протягом жовтня-листопада зможуть залишати свої пропозиції щодо покращення податкового законодавства.

Також на єдиному веб-порталі ДПС України функціонує банер „Пропозиції щодо вдосконалення державної податкової політики” для збору пропозицій від представників бізнесу.

ДПС у Харківській області звертається до всіх підприємців регіону з проханням взяти активну участь у формуванні нової податкової політики.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

ДПІ у Київському районі м. Харкова попереджає!

Незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів, - карається штрафом від п'ятисот до тисячі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення.

Незаконне виготовлення алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів, шляхом відкриття підпільних цехів або з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, або вчинене особою, яка раніше була засуджена за цією статтею, - карається штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років, з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Податкове законодавство по-новому!

Для «спрощенців» другої групи запроваджується податковий період - календарний рік (замість календарного кварталу). Це дозволить зменшити кількість податкової звітності, а також покрвщити рівень адміністрування єдиного податку. Новим законопроектом передбачено скасування обмежень по критерію кількості найманих працівників для 5,6 груп платників єдиного податку, це сприятиме створенню додаткових робочих місць. Законопроектом запропоновановано для «спрощенців» 5 та 6 груп зниження ставки єдиного податку з 7% і 10% до 5% і 7% відповідно. При цьому заяви на обрання спрощеної системи оподаткування можна буде подати в електронному вигляді.

В законопроекті також передбачено застосування реєстраторів розрахункових операцій, у т.ч. для тих, хто здійснює продаж товарів за допомогою мережі Інтернет, крім платників єдиного податку першої групи та другої групи. Тобто, РРО у своєї роботі будуть використовувати виключно платники 3-6 групи. Платників єдиного податку, які працюють на ринках (1-2 групи) ця норма не стосується. Закононопроект також не передбачає право органи ДПС самостійно списувати кошт из рахунків компаній, що мають податковий борг, а також без суду забирати власність платника податків, що знаходиться у податковій заставі.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Нова послуга для платників податків!

ДПС України для зручності платників податків запровадила нову послугу – повідомлення про зміни в податковому законодавстві на електронну адресу.

Якщо платник податків має бажання в отриманні такої інформації, йому необхідно надіслати на електронну адресу idd@sts.gov.ua порожній лист, при цьому в полі “Тема» зазначити «6011».

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

До уваги платників податків!

Міністерством фінансів України затверджено наказ від 07.07.2012 року № 817 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету».

Відповідно до нового Порядку необхідно обов'язкове заповнення відповідних кодів сплати (додаток до Порядку №817) у полі «Призначення платежу» розрахункового документа у разі сплати платежів до бюджету.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

РЕЄСТРАЦІЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ В ЄДИНОМУ РЕЄСТРІ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ

Вимоги щодо реєстрації податкових накладних встановлені у п. 201.10 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), п. 11 підрозділу 2 Перехідних положень ПКУ та у Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженому постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246 (далі – Порядок № 1246).

Згідно з п. 201.10 ПКУ реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється не пізніше 20 календарних днів, наступних за датою їх виписки.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Операційний день триває з 0 до 23-ї години (п. 2 Порядку № 1246).

Якщо надіслані податкові накладні сформовано з порушенням вимог, передбачених ПКУ, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Згідно з п. 5 Порядку № 1246 продавець складає податкову накладну у форматі, затвердженому ДПС України, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення. Після складення податкової накладної в електронній формі на неї накладається електронний цифровий підпис посадових осіб платника податку у такому порядку: першим – електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника; другим – електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.

До уваги платників податків!

під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Центр по обслуговуванню платників податків буде працювати по наступному графіку:

ПН. - ПТ. з 9:00 до 13:00

             13:45 до 20:00;

СБ. з 9:00 до 16:00

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
та громадськістю ДПІ
у Київському районі м. Харкова

Ключі електронного підпису податкова видаватиме швидко і безкоштовно

З 30.05.2012 розпочинає свою роботу Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби (далі – АЦСК ІДД ДПС).

Відповідно до Регламенту АЦСК ІДД ДПС, затвердженого Головою ДПС України 07.05.2012 АЦСК ІДД ДПС, надає послуги електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктами господарської діяльності та фізичним особам, з можливістю безоплатної видачі посилених сертифікатів відкритих ключів.

Під послугами ЕЦП слід розуміти реєстрацію заявників, надання у користування надійних засобів ЕЦП, допомогу при генерації відкритих та особистих ключів, обслуговування посилених сертифікатів ключів заявників (сертифікацію відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів), надання послуги фіксування часу, консультативні послуги за зверненнями платників податків. Сферою використання посилених сертифікатів АЦСК ІДД ДПС є організація електронного документообігу з використанням ЕЦП.

Пункт реєстрації користувачів для отримання безкоштовного сертифікаційного ключа у м. Харкові знаходиться за адресою: Держпром,6 під'їзд, 2 поверх, к. 121.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
та громадськістю ДПІ
у Київському районі м. Харкова

Податкова інспекція Київського району м. Харкова акцентує увагу на автоматичному відшкодуванні ПДВ

Нещодавно керівництво ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби зустрілося з представниками середнього бізнесу - представниками підприємств: КП «Міськсвітло ХМР», ПАТ «Хартрон», Готель «Чічіков», ТОВ «Вестрон», ТОВ «Макснет». Мова йшла про важливість автоматичного відшкодування ПДВ платникам податків.

Сумлінні платники дедалі активніше залучаються до автоматичного відшкодування ПДВ. По окремим галузях питома вага «автомату» у 2012 році зросла більш ніж вдвічі.

За словами, першого заступника начальника ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби Лариси Борщ, зустріч проходить з нагоди відзначення першої річниці дії автоматичного відшкодування ПДВ. З метою здійснення своєчасного відшкодування ПДВ сумлінним платникам податків рік тому було запроваджено автоматичну систему повернення ПДВ. Законодавством визначені відповідні критерії, яким повинні відповідати платники податків, щоб отримати автоматичне відшкодування ПДВ. Підприємства, що працюють відкрито та прозоро, не мають труднощів ані з відшкодуванням ПДВ як таким, ані з доступом до найзручнішого механізму отримання відшкодування – «автомату». Проте низка платників визнають тільки ті норми закону, які їм вигідні, і ухиляються від оподаткування за допомогою трансфертного ціноутворення. І саме ця група бізнесменів розповсюджує інформацію про наявність проблем із поверненням великих сум ПДВ.

Керівники підприємств в цілому позитивно оцінюють запровадження автоматичного відшкодування ПДВ, але з деякими зауваженнями. Вони внесли пропозиції щодо можливості заліку сум з відшкодування ПДВ для сплати єдиного соціального внеску у разі необхідності. А також поскаржилась, що їх не влаштовує перевірка, яка проводиться у цьому разі, що дуже довго, потрібно робити це швидше, підприємство не може довго чекати. В загалі вважають, що автоматичне відшкодування ПДВ – це зручно та швидко. Цілком підтримують ідею запровадження автоматичного відшкодування ПДВ. Сподіваються у подальшому скористатися такою можливістю.

Відпрацювання підприємств найбільшого ризику

Всього з початку 2012 року ризикових підприємств по Київському району м. Харкова – 229 (платниками податків подано 333 декларації) на суму ПК 932752,5 тис. грн., що складає 20,4% від загальної суми податкового кредиту (4572459,43 тис. грн.), з них станом на початок березня 2012року:

Підтверджено 225 декларацій на суму 450986,2 тис. грн.

Не підтверджено 56 декларацій на суму 362635,4 тис. грн.

Знаходиться на відпрацюванні 41 підприємство (45 декларацій) на 119117,0 тис. грн.

По СПД, що знаходяться на відпрацюванні та які не включено до проекту плану-графіка направлено запити, тривають документальні невиїзні перевірки.

ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби веде постійно роботу по відпрацюванню «ризикових» підприємств у різних напрямках.

Шановні платники податків та громадяни!

Запрошуємо Вас 21 березня 2012 року з 10-00 до 11-00 прийняти участь в Інтернет – семінарі на тему: «Актуальні питання декларування доходів громадян у 2012 році та право громадян на податкову знижку», який проводить начальник відділу взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби Ольга Нечитайло.

Інтернет – семінар на тему: «Актуальні питання декларування доходів громадян у 2012 році та право громадян на податкову знижку».

Скажіть будь ласка, коли в цьому році пересічному громадянину потрібно подати декларацію про доходи за минулий рік та сплатити податок?

Нечитайло О.О. «Строк подання податкової декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, встанов-лено до 1 травня року, що настає за звітним (пп.49.18.4 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755 – VІ). Таким чином, у 2012 році за наслідками 2011 звітного року гранич-ний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи – 30 квітня 2012 року».

Якщо громадянин задекларує доход, податок з якого не було сплачено (їм самим або податковим агентом), то йому потрібно перерахувати податкове зобов’язання до 1 серпня року, наступного за звітним (п.54.2 абз.1 п.179.7 Податкового кодексу). Тобто, фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня 2012р. сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею декларації про майновий стан і доходи.

Звертаю Вашу увагу, що в 2012 році змінено форму податкової декларації Наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 року за №1395 затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та додатки до неї відповідно до п.179.9 ст.179 Податкового кодексу.

Назвіть випадки, коли обов’язково потрібно подавати декларацію про доходи та майновий стан?

Нечитайло О.О. «Фізична особа зобов’язана подати декларацію, якщо протягом 2011 року вона отримала: доходи, які не підлягали оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті; іноземні доходи; доходи від особи, яка не мала статусу податкового агента (тобто доходи, отримані від нерезидента, фізичної особи, яка не є суб‘єтом підприємницької діяльності, або особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність.

Обов’язкове подання декларації також передбачено для громадян, які одержали в минулому році: доходи від надання майна в оренду фізичним особам; доходи у вигляді виграшу в гральних закладах; доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав тощо); доходи у вигляді вартості успадкованого (подарованого) майна (кош-тів, майнових чи немайнових прав) у межах, що підлягає оподаткуванню; нецільову благодійну допомогу, якщо загальна сума отриманої допомоги протягом звітного року перевищує 1320 грн. та громадянин не мав права на отримання податкової соціальної пільги; суми заборгованості платника податку, за якою минув строк позовної давності, яка перевищує 470,50 грн.; доходи, отримані від надання різного виду послуг фізичним особам; інші доходи, з яких протягом минулого року податок не утримувався».

Хто має право на податкову знижку та чи потрібно у цьому випадку подавати декларацію? 

Нечитайло О.О. «Подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Зокрема, це громадяни, які сплачували протягом минулого року за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески до недержавних пенсійних  фондів, перераховували  кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, сплачували вартість допоміжних репродуктивних технологій, усиновили дітей, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом або суму витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, понесли витрати у зв’язку із переобладнанням  транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. Таким громадянам Податковим кодексом надано право подати податкову декларацію з метою одержання податкової знижки та повернення частини сплаченого протягом 2011 року до бюджету податку на доходи фізичних осіб. Умови та порядок надання податкової знижки, перелік витрат, дозволених для включення до складу податкової знижки, та обмеження щодо права на її нарахування визначено ст.166 Податкового кодексу».

Який термін повернення податку на доходи фізичних осіб платнику податку внаслідок застосування права на податкову  знижку?

Нечитайло О.О. Відповідно до п.179.8 ст.179 розділу ІV Податкового кодексу сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Як і де потрібно подавати декларацію про доходи?

Нечитайло О.О. «Декларація про майновий стан і доходи подається до державної податкової інспекції за місцем проживання платника податку (за реєстрацією в паспорті). Відповідно до п. 49.3 ст.43 Податкового кодексу податкова декларація платником податків подається в один із таких способів: особисто платником або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Поштове відправлення потрібно здійснити не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання Декларації, а при звітуванні в електронному вигляді – не пізніше закінчення останнього часу дня, в якому закінчується такий граничний строк (п.49.5 Податкового кодексу)».

Податкова декларація заповнюється платником податку самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою таким платником здійснювати таке заповнення. Громадянин, який подає річну податкову декларацію, має право безпосередньо в податковій інспекції за місцем проживання отримати безкоштовно бланк декларації та додатки до неї, а також консультаційну допомогу фахівців інспекції з її заповнення. Для зручності громадян робочий день в інспекції подовжено: у будні – з 9-00 до 20-00, у вихідні та святкові – з 9-00 до 16-00. Консультаційну допомогу можна отримати за телефонами: 714-34-87 та 700-57-80. Безоплатно отримати консуль-тацію щодо заповнення декларації можна в Інформаційно – довідковому департаменті ДПС України з 8.00 до 20.00 (крім суботи та неділі) за багатоканальним телефоном:  0-800-501-007».

В яких випадках можливо не подавати декларацію?

Нечитайло О.О. «Звільнено від подачі декларації громадян, які отримували доходи лише від податкових агентів, від операцій по продажу, міні, даруванню майна, по яким податок сплачено поперед нотаріального посвідчення договорів; в виді спадщини, яка оподатковується по «0» ставці. Крім того, доходи отримані не від податкових агентів, але при цьому вони не оподатковуються, подавати Декларацію також не обов’язково. К подібним доходам можна віднести виграші в лотерею, які не перевищують 50 мінімальних зарплат на момент виграшу, доход від списання заборгованості, по якій минув строк  позовної давності і сума якої не перевищує у 2011 році 470,5 грн.

Також, п.179.4 Податкового кодексу незалежно від виду та суми отриманих доходів звільніє від обов’язку подання Декларації платників податків, які є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у т.ч. батьків) та/або держави станом на кінець звітного року ( за них Декларацію подають батьки,  опікунів, піклувальників); перебувають під арештом, затримані або засуджені до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язнені на території інших держав станом на кінець граничного строку подання Декларації; перебувають у розшуку станом на кінець звітного року; перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного року.

Чи подається  річна декларація при отриманні доходів більш ніж від одного податкового агента?

Нечитайло О.О. Згідно з пп. «є» п. 176.1 ст.176 розділу ІV Податкового кодексу   платники податку зобов'язані подавати податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом календарного року дохід, що оподатковується за ставками, встановленими пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, виплачується платнику податку двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Яку відповідальність передбачено законодавством за неподання або несвоєчасне подання громадянином декларації про доходи?

Нечитайло О.О. «У зв’язку з несвоєчасною подачею або взагалі не подачею Декларації фізичну особу можуть притягнути до адміністративної відповідальності, а також оштрафувати по нормам Податкового кодексу. По ст.164 КоАП платнику податку можуть застосувати штраф у розмірі від 3- х до 8-ми НМДГ (від 51 до 136 грн.). Крім того, застосовується фінансова санкція (п.120.1 ПКУ) у розмірі 170 грн. При не дотриманні строків сплати податку також грозіть штрафами (ст.126 ПКУ): за прострочення до 30 календарних днів включно – у розмірі 10% від суми податкового боргу;  більш 30 календарних днів – 20%. Крім того, за прострочення будуть нараховувати пеню згідно з п.129.1 ПКУ».

Податківцями Київського району при проведені кампанії декларування активно використовуються креативні заходи впливу

Активно використовуються зовнішні носії: розміщено сіти – лайти у ТРК „Караван” по вул. Героїв праці, а також на центральних вулицях міста: по вул. Гіршмана та вул. Сумській біля ХАТОБу.

Щороку до кампанії декларування залучається Харківський метрополітен: розміщено метролайти на балюстрадах ескалаторів Харківського метрополітену на найбільш прохідних станціях: м. „Радянська” та м. «Південний вокзал”. Для більш широкого обзору мешканців Харкова плакати стосовно кампанії декларування доходів громадян у 2012 році розміщено на всіх виходах станцій метрополітену. Крім того, по плазменому екрану на 11 станціях метрополітену з 6-00 до 24-00 демонструється відео ролик стосовно важливості і своєчасності декларування доходів громадян на користь державі.

Розміщено кольорові плакати стосовно строків та умов декларування доходів громадян за 2011 рік в абонентських залах по обслуговуванню населення КП «Харківські теплові мережі» в усіх районах міста.

Розроблено та виготовлено значки на тему декларування доходів громадян, які вручаються відвідувачам інспекції.

Створено відео ролик стосовно випадків, коли обов’язково потрібно декларувати свої доходи громадянам України, який постійно демонструється в ДПІ у залі прийому звітності для платників податків і акцентує увагу громадян на важливості своєчасного і повного декларування своїх доходів.

Анализ обращений граждан за январь-июль 2011 года в ГНИ в Киевском районе г. Харькова

Одним из приоритетных направлений работы для органов ГНС - является своевременный и квалифицированный рассмотрение обращений граждан, обеспечивающей обратную связь налоговых органов с общественностью. Системный анализ и обобщение данных о рассмотрении обращений граждан дают возможность выявить причины, порождающие их, и своевременно их решить.

Для улучшения и усовершенствования рассмотрения обращений граждан, удовлетворения их законных прав и интересов, своевременного реагирования на проблемные вопросы, дальнейшего налаживания партнерских отношений с налогоплательщиками специалистами отдела массово-разъяснительной работы и обращений граждан с участием руководства инспекции проводятся массово-разъяснительные мероприятия (семинары, «круглые столы», «горячие линии», встречи, собеседования, предоставляются консультационные услуги и т.д.), о которых налоговая своевременно информирует плательщиков района размещая соответствующую информацию на веб-сайте ГНА в Харьковской области.

За период январь-июль 2011 года в ГНИ поступило 82 письменных обращения - заявлений от граждан, в т.ч. 1 коллективное обращение Повторных обращений не поступало.

Классификация обращений по тематике вопросов:

 • Регистрация и учет налогоплательщиков - 6 обращений (7,31%);
 • Информирование об уклонении от уплаты налогов - 63 обращений (76,84%);
 • Вопросы связанные с идентификационными номерами - 6 обращений
 • Местные налоги и сборы - 2 обращения (2,44%);
 • Плата за землю - 2 обращения (2,44%);
 • Налог с владельцев транспортных средств - 1 обращение (1,22%).
 • Другие 2 обращения (2,44%)

По социальному положению обращения классифицируются: 1 - инвалид II группы, у 81 - социальное положение не определено, так как в заявлениях отсутствовала информация, которая бы позволила определить социальное положение заявителя. За шесть месяцев т.г. в инспекцию письменно обратились 49 мужчин и 33 женщины.

Граждане обращаются в ГНИ не только в письменной форме, а и с устными запросами во время личных приемов руководящего состава инспекции, которые происходят в помещении ГНИ - в Приемной граждан или осуществляются выездные приемы на предприятия района согласно графиков. Так за семь месяцев т.г. было осуществлено 17 личных приемов. Все вопросы, поступившие в обращениях, решены по существу и в соответствии с действующим законодательством, предоставлены письменные и устные разъяснения.

Порядок рассмотрения обращений граждан постоянно освещается в СМИ. Так, за 7 месяцев т.г. было размещено 18 материалов по рассмотрению обращений граждан в печатных СМИ, проведено 55 телетрансляций (5 материалы), 70 радиотрансляции (9 элементы).

Кроме того, вопросы порядка рассмотрения обращений граждан и их анализа регулярно рассматривается при проведении мероприятий с налогоплательщиками.

Отдел массово-разъяснительной работы и обращений граждан ГНИ в Киевском районе г. Харькова

Податок на прибуток в центрі уваги платників податків

Сьогодні заступником начальника ДПІ у Київському районі м. Харкова Вікторією Грушевою було проведено сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” на тему: “Актуальні питання по податку на прибуток”.

Як правильно подавати уточнюючий розрахунок з податку на прибуток: за новою чи старою?

У листі ДПА України від 26 травня 2011 року № 14847/7/15-0317 роз’яснено це питання. Там сказано, що до 01.07.2011 р. уточнення подається за старою формою декларації по податку на прибуток, а після цієї дати – за новою.

Які пільги з оподаткування можна застосовувати для готельного комплексу?

Вони передбачені “Перехідними положеннями” Податкового кодексу України (розділ IV розділ ХХ), де сказано, що тимчасово строком на 10 років починаючи з 1 січня 2011 року звільняється від оподаткування прибуток суб’єктів господарської діяльності, отриманий від надання готельних послуг у п’яти -, чотири та тризіркових готелях, у тому числі новозбудованих чи реконструйованих або в яких проведено капітальний ремонт чи реставрацію існуючих будівель чи споруд.

Чи враховуються витрати на рекламу при визначенні оподатковуваного прибутку?

Враховуються, як і інші витрати платника податків при визначенні об’єкта оподаткування п. 138.5 ст. 138 Податкового кодексу України передбачено, що “інші витрати” визначаються за звітний період, в якому вони були здійснені. Однак на підставі п.п. 139.1.13 п. 139.1 ст. 139 Кодексу не включаються до складу витрат та не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку ті витрати, які сталися у звітному періоді у зв’язку з придбанням у нерезидента послуг чи робіт з реклами, маркетингу, консалтингу (крім витрат, здійснених на користь постійних представництв нерезидентів), які підлягають оподаткуванню в обсязі, що перевищує 4% доходу від реалізації продукції (за вирахуванням ПДВ та акцизного податку) за рік, що передує звітному.

Які податкові періоди встановлено з податку на прибуток? Календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Звітний податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду, за винятком виробників сільськогосподарської продукції, чий дохід від продажу товарів власного виробництва за попередній звітний рік перевищує 50% загальної суми доходу. Для них річний податковий період починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року.
Щоправда, згідно з п. 2 підрозділом 4 роз. ХХ “Перехідні положення” Кодексу з дати набрання чинності третім розділом цього Кодексу платники податку складають наростаючим підсумком та подають декларацію з податку на прибуток за такі звітні періоди: другий квартал, другий і третій квартали та другий – четвертий квартали 2011 року.

Підприємством укладено договір про визнання електронних документів між платником податків та органами ДПС. Який строк його дії?
Відповідно до умов договору, визначеного “Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку”, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 №233, договір про визнання електронних документів між платником податків та органами ДПС діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів. Якщо платник податків подає до органу ДПС нові посилені сертифікати ЄЦП, цей Договір вважається пролонгованим до закінчення терміну чинності нових посилених сертифікатів ключів.

Відділ масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у Київському районі м. Харкова

Про головні напрямки діяльності ДПІ у Київському районі м. Харкова на сучасному етапі знайомила журналістів начальник інспекції

Нещодавно начальник ДПІ у Київському районі м. Харкова Ірина Сагайдак зустрілась з представниками ЗМІ району: головним редактором газети «Нужные новости» та представником Центра економічного дослідження та управлінського консультування «Консульт» з метою доведення до них найбільш актуальних питань податкового законодавства та головних напрямків діяльності органів ДПС на сучасному етапі.
За словами Ірини Сагайдак, сьогодні організація роботи з платниками податків, надання якісних податкових послуг та проведення масово – роз’яснювальної роботи з платниками податків, допомога платникам у правильному регулюванні норм законодавства є основою для забезпечення добровільної сплати податкових зобов’язань. Сьогодні добровільний відсоток платежів по Київському району складає 86%. Колективом ДПІ за 7 місяців 2011 року вжито комплекс заходів, спрямованих на забезпечення добровільної сплати платниками належних до бюджету податків і зборів, обмеження обсягів тіньової економіки та підвищення рівня контролю за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати платежів, що сприяло досягненню певних позитивних результатів по наповненню бюджетів усіх рівнів.

В основу стратегії ДПІ у Київському районі м. Харкова покладено якісно нову систему взаємовідносин з платниками податків – створення клієнто - ориєнтованої системи обслуговування платників податків, які розглядаються, як партнери по загальній справі – наповненню державної скарбниці. При надзвичайно напружених показниках розрахункової бази на січень-липень 2011 року завдання по наповненню Зведеного бюджету виконано на 110,0 %, фактично надійшло 452,7 млн.грн., перевиконання становить 41,0 млн.грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року ріст платежів склав 126,8 %. При цьому, до Державного бюджету за 7 місяців поточного року забезпечено збір платежів у сумі 176,0 млн.грн., у тому числі до загального фонду Державного бюджету мобілізовано 171,5 млн. грн. Розрахункова база виконана на 105,4 %, бюджет додатково отримав 9,1 млн.грн. Темп росту надходжень до Державного бюджету платежів, які контролюються податковою інспекцією, склав 140,5 %.

Досягнуто повне забезпечення доходної частини місцевого бюджету. За січень-липень 2011 року зібрано податків та зборів на суму 276,7 млн. грн., що склало 113,0 відс. виконання доведеного завдання. Збільшення надходжень до місцевого бюджету становить майже 20 %, додатково надійшло 44,9 млн.грн. Але, як запевнила журналістів начальник інспекції Ірина Сагайдак, на досягнутих результатах ДПІ у Київському районі м. Харкова не зупиняється. Праця інспекції направлена на удосконалення механізму адміністрування податків і зборів з метою забезпечення умов для добровільного виконання платниками податків вимог податкового законодавства та забезпечення повноти і своєчасності надходжень платежів до бюджетів усіх рівнів.

Відділ масово – роз’яснювальної роботи та Звернень громадян ДПІ у Київському районі м. Харкова

Внесены изменения в Налоговый кодекс Украины.

Законом Украины «О внесении изменений в налоговый кодекс Украины и некоторые другие законодательные акты Украины по совершенствованию отдельных норм Налогового кодекса Украины» от 07.07.2011г. №3609- VІ. Предлагаем широкому кругу читателей некоторые из них.

Налоговые консультации

Со вступлением в силу Закона №3609 вернули себе легальный статус обобщающие письменные налоговые консультации. Разъяснение норм налогового законодательства, как и раньше, будет осуществляться путем предоставления обобщающих налоговых разъяснений и налоговых разъяснений. Т.е. «центральный» налоговый орган (ДПС Украины) проводит периодическое обобщение налоговых консультаций, касающихся значительного количества налогоплательщиков либо значительной суммы налоговых обязательств, и утверждает приказом обобщающие налоговые консультации, подлежащие обнародованию.

Установлен 30- дневный срок для предоставления налоговой консультации на запрос налогоплательщика. Т.е. по обращению плательщиков налогов контролирующие органы бесплатно предоставляют консультации по вопросам практического применения отдельных норм налогового законодательства в течение 30 календарных дней, следующих за днем получения такого обращения данным контролирующим органом. По выбору плательщика налогов консультация предоставляется в устной, письменной или электронной форме.

Не может быть привлечен к ответственности плательщик налогов, который действовал в соответствии с налоговой консультацией, предоставленной ему в письменной или электронной форме, а также обобщающей налоговой консультацией, в частности га основании того, что в дальнейшем такая налоговая консультация или обобщающая налоговая консультация была изменена либо отменена.

Предоставление налоговых деклараций

Подпункт 48.5.1 Налогового кодекса Украины дополнен нормой, согласно которой достаточным подтверждением достоверности документа налоговой отчетности является наличие оригинала подписи уполномоченного лица на документе в бумажной форме либо наличие электронной цифровой подписи налогоплательщика. Т.е. такая формулировка окончательно снимает вопрос о том, может ли налоговая отчетность подписываться путем проставления факсимиле. Следует отметить, что приведенная норма распространяется только на случаи подписания налоговой отчетности руководителем предприятия либо уполномоченным лицом, а также лицом, отвечающим за ведение бухгалтерского учета. Очень важно, что с вступлением в действие Закона №3609 при подаче налоговой отчетности в электронном виде налогоплательщик обязан отправить декларацию не позднее окончания последнего часа дня, в который истекает предельный срок ее предоставления. (ранее было до 18-00).Более корректно теперь сформулированы и условия, при которых отчетность не считается принятой: одновременно должно быть установлено два обстоятельства – отчетность заполнена с нарушением указанных в НКУ требований и налоговым органом в установленном НКУ порядке (в частности, без нарушения соответствующих сроков) направлено уведомление об отказе в принятии отчетности налогоплательщику.

Проверки налоговых органов

На контролирующие органы в определенных НКУ случаях теперь возложена обязанность определять не только суммы денежных обязательств, уменьшения (увеличения) суммы бюджетного возмещения, уменьшения отрицательного значения суммы НДС либо отрицательного значения объекта обложения налогом на прибыль, но и увеличения суммы такого отрицательного значения.

Закон №3609 снял еще один вопрос, возникший на практике, предусмотрев, что кроме направления на проверку и копии приказа о ее проведении, каждый из проверяющих должен также предъявить свое служебное удостоверение. В тоже время Законом вводится мораторий на проверки субъектов упрощенной системы налогообложения. Это касается физических лиц – предпринимателей, которые не зарегистрированы плательщиками НДС и деятельность которых не отнесена к высокой степени риска и юридических лиц, применяющих упрощенную систему налогообложения и деятельность которых не отнесена к высокой степени риска. Мораторий на проверки в отношении указанных субъектов не распространяется только на внеплановые проверки санитарного законодательства и проверки управлений по защите прав потребителей, проводимые по жалобам потребителей.

Штрафные санкции

Исключен п. 117.2 НКУ, которым был предусмотрен штраф в размере 1700 грн. за нарушение налогоплательщиком, занимающимся производством спирта этилового (коньячного, плодового), алкогольных напитков и табачных изделий, требований в отношении обязательной регистрации как плательщика акцизного налога органами ГНС по месту своей госрегистрации в 5-ти дневный срок со дня получения лицензии на производство.

Законодатель отменил штраф за завышение убытков. Кроме того, фактически теперь отсутствует штраф за завышение отрицательного значения суммы НДС (соответствующие коррективы внесены в п. 123.1 НКУ).

Из п.123.1 НКУ исключена санкция в размере 75% от суммы недоимки за налоговое нарушение, выявленное у плательщика в третий раз на протяжении 1095 дней.

Продлено на один квартал действие п.6 подразд. 10 разд.ХХ НКУ: в соответствии с ним не применяются финансовые санкции к плательщикам налога на прибыль и налогоплательщикам, перешедшим на общую систему налогообложения, за нарушения налогового законодательства по результатам деятельности во втором – четвертом календарных кварталах 2011 года (раньше освобождение касалось только второго и третьего кварталов).

Штрафные (финансовые) санкции по результатам проверок применяются в размерах, предусмотренных законом, действующим на день принятия решения о применении такой штрафной санкции с учетом п.7 подразд.10 раздела ХХ НКУ.

Отдел массово – разъяснительной работы и обращения граждан ГНИ в Киевском районе г. Харькова

За січень – серпень поточного року податківцями Київського району в бюджет мобілізовано коштів більше 500 млн. грн.

Сьогодні перед працівниками податкових органів стоять особливо складні і масштабні завдання, від виконання яких значною мірою залежатиме успіх економічних та соціальних реформ, що проводяться в Україні. Не стоїть відсторонь від головних задач і колектив ДПІ у Київському районі м. Харкова, який стабільно виконує і перевиконує планові завдання по наповненню бюджетів усіх рівнів. В основі своїй діяльності податківці вважають партнерські й довірчі відносини з платниками податків. Це дає змогу на 86% добровільної сплати податків. Так, за січень – серпень 2011 року до Зведеного бюджету було зібрано 524,268 млн. грн. (виконання склало 107,2%), що на 8,051 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2010 року. Державний бюджет відповідно виконано на 105,1%, надходження склали 210,469 млн. грн, що на 9,174 млн. більше, ніж за сім місяців минулого року, Місцевий, в свою чергу, виконано на 108,6%, надійшло 313,799 млн. грн.

У розрізі основних податків просліджується динамічний ріст надходжень:

 • податок на прибуток – 108,5% , надійшло до бюджету 67,892 млн. грн.;
 • податок на доходи з фізичних осіб – 107,9%, надійшло 260,827 млн. грн.;
 • плата за землю – на 105,9%, надійшло 32,247 млн. грн.;
 • ПДВ – на 104,2%, надійшло 124,778 млн. грн.;
 • єдиний податок – 103,2%, надійшло 11,903 млн. грн.

ДПІ у Київському районі м. Харкова останні роки демонструє стабільно високі показники у своїй роботі. Професіональний і мобільний колектив інспекції на чолі з начальником інспекції Сагайдак І.А. орієнтовано на головні завдання органів ДПС: наповнення державної скарбниці і покращення сервісного обслуговування платників податків.

Завдяки роботі податківців Київського району сума податкового боргу по району знизилася майже на 8,0 млн. грн.

Одним із найважливіших напрямків роботи органів ДПС є ліквідація податкового боргу перед державою. З цією метою керівники ДПІ у Київському районі м. Харкова постійно зустрічаються з представниками підприємств, які мають податковий борг. Структурним підрозділом по погашення прострочених податкових зобов’язань постійно проводиться ретельний аналіз статутного фонду підприємств – боржників відносно суми податкового боргу, аналіз структури матеріальних та нематеріальних активів до суми податкового боргу. Усі ці заходи проводяться з метою скорочення податкового боргу та його погашення зовсім.

Станом на 02.09.2011року на обліку в ДПІ значаться 985 боржників, які мають податковий борг у сумі 231,25 млн. грн. Слід відмітити, що за минулий місяць сума податкового боргу зменшилася на 7,85 млн. грн.

Такі підприємства, як ТОВ «РААС – ПРОСПЕКТ», ПП «Відродження», Азово – чорноморська ІК у формі ТОВ, ТОВ «Авіс», ТОВ «Техноопторг 2010», ТОВ «Компанія Галон», ТОВ «Інтекс М», ТОВ «Універсам СК», ТОВ «АВСТРІЯ - КАПІТАЛ», ТОВ «Блауграна» допустили у поточному році податковий борг перед державою.

ДПІ у Київському районі м. Харкова нагадує, що відповідно ст.87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь – які власні кошти, у т.ч. ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь – яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

В цьому напрямку є добрі перспективи: у судах розглядаються справи про банкротство й стягнення боргів за рахунок активів підприємства. Деякі підприємства та фізичні особи – приватні підприємці намагаються самостійно у добровільному порядку погасити свій податковий борг перед державою. І ті, і інші постійно у центрі уваги Київських податківців.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у Київському районі м. Харкова

1 2

Календарь на сегодня


Наши партнеры


usaid1.png, 7,9kB

euro.png, 7,1kB

filips.png, 9,3kB

nemci.png, 11kB

ufsi.png, 9,4kB

usa.png, 19kB

peace.png, 8,2kB

osvita.png, 15kB

vozrozdenie.png, 20kB

departament.png, 18kB

© BVN 2011