gerb1.gif, 5,3kB

Харьковское отделение Всеукраинской общественной организации инвалидов
"Союз организаций инвалидов Украины" —
общество инвалидов Киевского района

г. Харьков, ул. Мироносицкая, 47, тел./факс:700-49-94, E-mail: hokroi@mail.ru

logotip.gif, 13kB
RUS       UKR       ENG

Мы ждем Вас по адресу:

г. Харьков,
ул. Мироносицкая, 47
Понедельник, четверг-
10:00—15:00
Тел./факс:700-49-94
E-mail: hokroi@mail.ru

mesto.gif, 13kB

О нас

Обратная связь

Напишите нам письмо

Трудоустройствo

Общества инвалидов Киевского района

Харьковский областной центр занятости

Консультация юриста

Харьковская общественная организация незрячих юристов

Библиотека

Чтение на все вкусы

Английский онлайн

Быстрое изучение языка

Экзамен ПДД

Экзамен ПДД в ГАИ Украины с первой попытки!

Полезная информация

Правила приема в хоспис

Налоговая инспекция Киевского района информирует

20 роков – роздумів, идей та праці.

Харківське відділення всеукраїнської громадської організації "Союз організацій інвалідів України" - товариство інвалідів Київського району засновано у 1992 році.

Минуло 20 років. За цей період товариство пройшло важкий шлях: не мали приміщення, телефону, не було необхідних ресурсів, щоб давало змогу якісно працювати але була команда, яка протягом 20 років успішно працювала і надавала соціальні послуги самим незахищеним верствам населення -людям з інвалідністю. Голова товариства та її члени приклали багато зусиль, активно брали участь у програмах, конференціях, круглих столах, семінарах –тренінгах, громадських слуханнях, розробляли свої соціальні програми.

На цей час товариство виконує низку соціальних програм:

 • "Харківська громадська Агенція сприяння працевлаштуванню інвалідів";
 • "Електронний соціальний офіс";
 • "Центр допомоги літнім інвалідам";
 • "Волонтерський рух";
 • "Прокат реабілітаційних засобів";
 • "Інформаційно-консультативний телефон";
 • "Бізнес – інкубація";
 • "Соціальні підприємства".

Місія організації - сприяти комплексному вирішенню проблем соціально-трудової, професійної, медичної, навчальної та інших видів реабілітації інвалідів.

Цілі організації. Створення сучасних умов людям з обмеженими потребами, усвідомлення себе як активного соціального суб'єкта, виявлення творчих, трудових здібностей, професійна соціально-психологічна орієнтація, виробнича адаптація, підвищення причетності людей з обмеженими потребами до процесів розвитку в суспільстві.

Наша організація намагається працювати в різних напрямках, ми бажаємо охопити всі існуючи проблеми людей-інвалідів. За цей період наша організація реалізувала 10 соціальних проектів як міських так і міжнародних. Керівник проектів Костенко Тетяна Володимирівна.

З 2001- року працювали з Німеччиною м. Байєрсдорф "Товариство технічної допомоги" з метою гуманітарної допомоги. Було отримано 52 тони гуманітарного вантажу, який передано 15 лікарням в м. Харкові і Харківській області, а також громадським організаціям. Співпрацюємо з лікарнями в рамках програми «Медико-трудова та соціальна реабілітація інвалідів» по наданню медичних консультацій. Завдяки цій допомоги лікарні Харківського регіону покращили свій стан.

В 2003-2008 роках брали участь в конкурсах соціальних програм. Були неодноразовими переможцями 6 конкурсів соціальних програм, які проводилися при підтримці Харківської міської ради в межах міського соціального проекту "Єдина соціальна мережа".

В 2005 рік на конкурсі проектів «Українського Фонду Соціальних Інвестицій» стали переможцями у програмі Центр тимчасового перебування для людей похилого віку з особливими потребами „Добрий догляд”.

З 2007 року в рамках проекту „Впровадження інноваційного механізму підвищення якості соціальних послуг для забезпечення життєдіяльності територіальної громади” наша організація працює в мережі «Соціальний електронний офіс», яка створена на базі Управління праці та соціального захисту населення Департаменту охорони здоров'я та соціальних питань Харківської міської ради.

З 1992- року в товаристві інвалідів працює інформаційно–консультативний телефон

З 2005 року реалізується проект "Громадська Агенція сприяння працевлаштуванню інвалідів” для людей з обмеженими можливостями здоров'я м. Харкова. Проект фінансувався Управлінням праці і соціального захисту населення в межах ”Єдина соціальна мережа”. У 2006 році проект був підтриманий Фондом Євразія в рамках програми “Сталі рішення” за рахунок коштів, наданих Компанією “Філіп Морріс Україна” і Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID). В 2009 році проект підтримав Фонд сприяння демократії посольства США в Україні. в рамках програми «Самостійне життя в «Країні праці». В 2011 році проект підтримав Фонд „Відродження” в рамках програми «Незалежне життя» була надана практична допомога у працевлаштуванні молодим людям та студентам з обмеженими фізичними можливостями здоров’я та їх родинам, що мешкають в Харківському регіоні, шляхом розповсюдження моделі «Харківської Громадської Агенції сприяння працевлаштуванню інвалідів» в м. Балаклеї, м. Лозова, м. Барвінкове. „Харківська Громадська Агенція” може служити моделлю, яка прийнятна для застосування у різних регіонах України.

Наша організація створює всі умови для людей з обмеженими можливостями, допомагає реалізувати свій потенціал фізичних та інтелектуальних можливостей. Постійно члени організації та їх родини отримують суттєву підтримку. Це допомога літнім інвалідам на дому, забезпечення інвалідів засобами пересування, благодійна допомога, працевлаштування, супровід інвалідів, який сприяє розвитку виробничої діяльності та збереження робочих місць на підприємстві

Товариство інвалідів створює сучасні умови для комплексної трудової реабілітації і соціальної адаптації людей з обмеженими фізичними можливостями, як для молодих, так і для людей похилого віку. Інваліди 1-3 груп отримують наступні послуги:

 • індивідуальні та групові консультації психолога; консультації соціального працівника,
 • консультація юриста;
 • консультації лікарів;
 • пошук робочих місць для інвалідів;
 • працевлаштування інвалідів;
 • організації і зустрічі з керівниками підприємств;
 • соціальний супровід інвалідів;
 • семінари-тренінги в м. Харкові і по Україні, круглі столи, громадські слухання;
 • профорієнтація інвалідів;
 • організація дозвілля інвалідів;
 • сприяння волонтерському руху;
 • прокат реабілітаційних засобів;
 • інформаційно – консультативний телефон.

За 20 років свого існування організація зарекомендувала себе як одна із кращих не тільки м. Харкова, а і по всій Україні. Команду професіоналів запрошували проводити семінари-тренінги для розповсюдження досвіду по всій Україні: м. Миколаєві, м. Одесі, м Свалява, м. Севастополі, м. Полтаві, та інших містах України. З метою створення умов покращення життя людей з інвалідністю, товариство інвалідів розробило низку інноваційних проектів. Ідея створення "Громадської Агенції сприяння працевлаштуванню інвалідів" формувалася впродовж декількох років. Наша організація одна з перших у м. Харкові, яка почала працювати над проблемою працевлаштування людей з обмеженими можливостями здоров'я і надавати комплексні послуги соціальної трудової реабілітації. Тільки ентузіазм самих людей з інвалідністю та їх родин, велике бажання голови Тетяни Костенко допомагає розв'язати соціальні проблеми, змінити ситуацію по відношенню до інвалідів в нашій країні, зламати негативні стереотипи, показати, що люди з інвалідністю можуть бути корисні у суспільстві. Одного бажання було мало, потрібно працювати. У 2004 році наша організація була ініціатором громадських слухань - виступали з доповіддю про проблеми працевлаштування людей з інвалідністю. Спочатку товариство надавало соціальні послуги тільки людям з інвалідністю та їх сім’ям Київського району м. Харкова, а потім за допомогою стали звертатись люди з інвалідністю з інших районів міста та їх родини а також підприємства м. Харкова, області і. Активна позиція нашої організації була помічена депутатським корпусом, громадськими організаціями та адміністрацією міста. Нас підтримали: Центр зайнятості, ДПІ, Міжнародні Фонди і ми почали надавати ці послуги для усіх інвалідів м. Харкова. На наш погляд важлива робота виконується організацією по проекту „Харківська громадська Агенція сприяння працевлаштуванню інвалідів”. У цьому напрямку є позитивний результат.

Кожен рік більш 1500 людей з інвалідністю та їх родини та підприємства звертаються за допомогою в нашу організацію. Це дуже зручно, коли соціальні послуги людям з обмеженими можливостями здоров’я надаються в одному місці, в центрі міста, близько від метро, трамвая, тролейбуса. В Громадську Агенцію звертаються з різних питань і часто допомога потрібна комплексна. Інноваційність нашого проекту полягає в тому, що розроблена модель "Єдиного вікна", це новий підхід до вирішення питань по працевлаштуванню інвалідів. Наш проект і нашу ініціативу підтримав Фонд Євразія, Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні, Міжнародний Фонд "Відродження". Ця підтримка дала нам можливість обладнати приміщення новою технікою і, застосувати нові технології, створити дві бази даних (для працедавців і клієнтів). Були розроблені та надруковані плакати -300 шт., буклети "Шукаємо роботу разом" – 1600 шт. і брошура "Довідник для підприємств по питанням працевлаштування инвалидов" – 250 шт. Створені дві комп’ютерні бази даних для роботодавців і для клієнтів Агенції, створений «Клуб батьків». В рамках проектів проводилися семінари-тренінги, круглі столи, дискусії, громадські слухання; оказувалися комплексні послуги: сприяння в працевлаштуванні, тестування та профорієнтація, навчання комп'ютерної грамотності – ХПУ, надання юридичних консультації, консультації психолога, соціального робітника, супровід на підприємства при потребі За результатами роботи Фонд Євразія організував поїздку в Польщу для обміну досвідом, де ми відвідали інформаційний центр для інвалідів і їх сімей в м.Варшаві, Варшавський університет "Офіс-кар'єра", де надаються послуги студентам та випускникам, а також Державний фонд реабілітації інвалідів. В м. Кракові відвідали „соціальні підприємства", що дало можливість ознайомитися з громадськими організаціями в Варшаві, Кракові і з їх програмами. На прикладах наглядно була показана соціальна політика Польщі у відношенні до громадських організацій і до людей з обмеженими можливостями. В Польщі підтримуються організації, які реально надають соціальні послуги інвалідам. Таким організаціям створюються всі необхідні умови для праці. Хочеться зробити висновок, що громадські організації в усьому світі грають важливу роль в соціальній політиці держави.

Товариство інвалідів Київського району працює над проблемою працевлаштування, сприяння інтеграції в суспільство осіб з обмеженими можливостями шляхом їх професійної реабілітації. Враховуючи наш досвід, ми пришли до висновку, що люди з інвалідністю мають специфічні додаткові потреби. Для них треба створювати відповідні умови для забезпечення трудової діяльності та навчання, з урахуванням обмеження. В Агенцію інваліди звертаються з різними питаннями і потребують підтримки у різних сферах: їм необхідна трудова реабілітація, медична та психологічна допомога у кризисних ситуаціях, а також педагогічна допомога, юридична підтримка, соціальний супровід, семінари-тренінги, громадські слухання, круглі столи, ярмарки вакансій, співпраця з роботодавцями. Постійно проводиться моніторинг вакансій робочих місць на підприємствах і в організаціях, де працюють чи можуть працювати люди з обмеженими можливостями здоров'я, а також здійснюється безпосередній контакт з керівниками підприємств. Аналіз даних, одержаних в результаті моніторингу, показав, що крім надання допомоги в працевлаштуванні інвалідам, необхідно надавати інформаційну підтримку роботодавцям. Роботодавець повинен з розумінням ставитися до проблем інвалідів, створювати необхідні умови, враховувати можливості інвалідів.

Прийшли до висновку, що індивідуальний і якісний підхід до кожного інваліда являється нормою роботи. Це новий підхід та ентузіазм самих інвалідів, щодо вирішення питань з працевлаштування, вони самі допомагають один одному у вирішенні різних проблем, адже вони працюють в єдиній команді. Спочатку необхідно їх адаптувати до соціального середовища, а для цього працюють постійно діючі семінари, індивідуальні консультації з соціальним працівником, психологом, соціальним педагогом. На семінари запрошуються працюючі інваліди, вони діляться своїм досвідом, дають корисні поради. Часті гості семінарів роботодавці, які тут же пропонують інвалідам роботу, висловлюють свої побажання та вимоги до потенційного працівника. Служби Агенції розташовані під одним дахом, всі послуги надаються інвалідам в комплексі. З 1996 р. нами був розроблений принцип "Єдиного вікна". Ця модель економічно виправдана в м. Харкові по вул. Мироносицька 47. Вигідніше створити найкращі умови в одному місці, які б були зручні для інвалідів.

Робітники і волонтери Агенції займаються соціальним супроводом працевлаштування та сприяють створенню нових робочих місць, забезпеченню підтримки на період адаптації на робочому місці, вивчають попит на ринку праці, роблять аналіз з метою виявлення оптимальних можливостей для виконання конкурентоспроможних робіт та послуг інвалідами. Громадська Агенція сприяння працевлаштуванню інвалідів м. Харкова відіграє важливу роль у формуванні державної політики щодо забезпечення рівних можливостей інвалідів в інтеграційних процесах суспільства. В свою чергу інваліди-волонтери самі беруть участь у процесі Агенції і допомагають кожному, хто потребує допомоги.

Робота Громадської Агенції — це гнучка система, мобільність, вільний доступ до світового досвіду, постійний пошук, застосування нових методик, ефективність, самодопомога інвалідів, — негайне вирішування проблеми без бюрократичної тяганини. Постійно працює довідково-інформаційна служба та консультативна служба. Агенція не тільки забезпечує працевлаштування інвалідів, але й сприяє професійному навчанню інвалідів під конкретні робочі місця, проводить атестацію робочих місць інвалідів на підприємствах м. Харкова.

Цінність роботи громадської Агенції це вплив професіоналів громадськості на соціальне облаштування суспільства, шляхом формування і реалізації соціальної політики, спрямованої на створення сприятливих умов для життєдіяльності інвалідів.

В Харківськім відділення Всеукраїнської громадської організації інвалідів України "Союз організацій інвалідів України" — товариство інвалідів Київського працює сайт www.invalid. kh.ua

1996 року по теперішній час очолює Тетяна Костенко Входить у склад робочої групи щодо забезпечення безперешкодного доступу інвалідів та інших маломобільних груп населення до обертів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, входить у склад Громадської ради при Державній податковій інспекції у Київському районі м. Харкова, входить у склад Великої громадської ради при Харьковскому міському голові.

Плідною була співпраця з ДПІ, органами влади, з державними центрами зайнятості, і та громадськими організаціями, міжнародними фондами.

Щиро дякуємо всім хто підтримував наше товариство всі ці роки: Департамент праці та соціальної політики Харківської міської ради, адміністрації Київського району, ДПІ Київського району, державні центри зайнятості, міжнародні фонди, громадськім організаціям, адміністрацію „Пенсійної газети” і особисто Бобейко Аллу Євгенівну, Касяненько Миколу Антоновича та іншим.

За свою роботу товариство нагороджене:

Грамоти:

 • 1999 рік. - Грамота Київського виконкому за активну участь в громадській діяльності.
 • 2000 рік – Грамота Харківської міської ради.
 • 2001 рік - Грамота Товариства технічної допомоги "Байєрсдорф" (Німеччина).
 • 2001 рік - Грамота Міністерства праці та соціального захисту України.
 • 2003 рік – Грамота "Союз організацій інвалідів України".
 • 2004 рік – Грамота Управління праці та соціального захисту населення Харківської міської ради.
 • 2005 рік – Грамота "Союз організацій інвалідів України".
 • 2006 рік – Грамота Фонду соціального захисту інвалідів.
 • 2007 рік – Почесна Грамота Харківської обласної Державної Адміністрації.
 • 2010 рік – Почесна Грамота Кабінету міністрів України.
 • 2012 рік – Почесна Грамота Державної служби зайнятості Харківського обласного центру зайнятості.
 • 2012 рік - Почесна Грамота Адміністрації Київського виконкому Харківської міської ради.
 • 2012 рік - Почесна Грамота Харківської обласної Асоціації громадських організацій інвалідів та ветеранів війни.
 • 2012 рік – Грамота Харківської обласної організації Всеукраїнської організацій інвалідів "Союз організацій інвалідів України"

Подяки:

 • 1999 рік – Подяка Харківської міської ради.
 • 2002 рік – Подяки і дипломи від лікарень м. Харкова.
 • 2003 рік – Подяка Харківського міського голови.
 • 2012 рік - Подяка Адміністрації Київського виконкому Харківської міської ради.
 • 2012 рік - Подяка Харківської Обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Свідоцтва:

 • 2005 рік – Свідоцтво Національної академії державного управління при Президенті України (підвищення кваліфікації).

Сертифікати:

 • 2006 рік – Сертифікат “Розвиток партнерства” з надання соціальних послуг Zensit International (Швеція).
 • 2006 рік – Сертифікат у рамках програмі «Побудування демократичних інститутів на прикладі Чеської Республіки» Masaryk University (Чехія).
 • 2008 рік – Сертифікат «Публічна дипломатія та лобіювання громадських інтересів на місцевому рівні» (Королівство Нідерланди, Інститут політичної освіти).
 • 2010 рік – Сертифікат «Українська школа Європейської інтеграції для лідерів громадянського суспільства» (Відродження, Інститут політичної освіти).

Дипломи:

 • 2008 рік – Диплом Департаменту охорони здоров'я та соціальних питань Харківської міської ради.
Календарь на сегодня


Наши партнеры


usaid1.png, 7,9kB

euro.png, 7,1kB

filips.png, 9,3kB

nemci.png, 11kB

ufsi.png, 9,4kB

usa.png, 19kB

peace.png, 8,2kB

osvita.png, 15kB

vozrozdenie.png, 20kB

departament.png, 18kB

© BVN 2011